Son Dakika Haberleri: 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Başladı

3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Başladı

4 yıl önce

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, düzenlenen açış programıyla start aldı.

3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Başladı, System.String[]


Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvanın açış programında konuşan Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, üçüncüsünü gerçekleştirdikleri satranç turnuvasının verdiği coşku ve mutluluğu hep birlikte yaşadıklarını belirterek "Bizlere bu coşkuyu ve mutluluğu sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere Türkiye Satranç Federasyonu Başkanımıza ve Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederek "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır Bey, bu yıl üçüncüsünün de tüm masraflarını üstlenmek üzere tüm himmet ve desteklerini sundular. Türk Sporu adına Gençlik Spor Bakanım adına kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Tanıtıma katkı sağlıyor

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tülay ise "Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız Uluslar arası Altın Kayısı Satranç turnuvası, her geçen yıl büyüyen bir organizasyon olarak yerli ve yabancı sporcuların tercih ettiği bir turnuva haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, TSF Başkanı Gülkız Tülay'a kayısı hediye etti.

11 ülke ve Türkiye genelinden 548 sporcu katılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, yaptığı konuşmada böylesi nezih bir spora Malatya olarak üçüncü kez ev sahipliği yapmanın mutluluğu ve onurunu yaşadıklarını vurgulayarak, "11 farklı ülkeden 46 yabancı sporcu, Türkiye'mizin 45 farklı ilinden de 502 sporcumuz olmak üzere toplamda 548 sporcu turnuvaya katılmış durumda. Toplamda 35 bin TL nakit ödülümüz ve 10 bin TL değerinde de teknoloji ödülleri olacak" diye konuştu.
Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Şamil Horasanlı da turnuvanın önemine işaret ederek "Malatya'mızın her geçen gün hanesine bir yenisi eklenen önemli organizasyonlarda yıldızı gittikçe parlamakta ve kayısının başkenti bir dünya kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Değişik coğrafyalardan sporcuların bir araya gelmesine imkan sağlayan 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası da bu güzel organizasyonlardan biri" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Şamil Horasanlı, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tülay ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, başlangıç hamlelerini yaptırarak turnuvayı start verdiler.
Semt Pazarında Satılan Hazır Mezarları Görenler Şaşırıp Kaldı Günde 25 Litre Su İçen 66 Yaşındaki Kadın, Hayat Hikayesiyle Ağızları Açık Bıraktı! Tuvaletin Duvarına Yazılan Taciz İddiası, Üniversiteyi Karıştırdı