300 Madenci, Arkadaşları İçin İş Bıraktı - Son Dakika

300 Madenci, Arkadaşları İçin İş Bıraktı

27.06.2013 18:52
300 Madenci, Arkadaşları İçin İş Bıraktı

Suluova'daki linyit kömürü ocağını devralan firmanın 13 işçinin görevlerine son verilmesi üzerine, 300 çalışan, iş bırakma eylemine başladı.

Suluova'da bulunan özel bir firma tarafından işletilen linyit kömür ocağı 2 ay önce başka bir firmaya devredildi. Yeni firma tarafından dün 13 işçinin iş akitlerinin feshedilmesi üzerine ocakta çalışan diğer işçiler arkadaşlarına destek verme kararı aldı. Madende çalışan 300 işçi bugün çıkarılan arkadaşlarına destek vermek için iş bırakma eylemine başladı.

Türkiye Maden İş Sendikası Suluova Şube Başkanı Gülahmet Güven, madeni devralan firmanın yeni işçi istihdamı yapılacağını bildirip ardından da işten çıkarma yapmasına bir anlam veremediklerini söyledi. Güven, "Arkadaşlarımız tekrar işbaşı yapana kadar iş bırakma eylemine devam edeceğiz. Burada bütün işçiler işten atılan 13 kişinin yanındadır. Onlar işlerine geri dönene kadar maden çalışmayacak" dedi.

Kaynak: DHA
Suluova'da mevsimin ilk karı yağdı Suluova'da mevsimin ilk karı yağdı

Son Dakika Güncel 300 Madenci, Arkadaşları İçin İş Bıraktı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement