66. Uluslararası Berlin Film Festivali - Son Dakika

66. Uluslararası Berlin Film Festivali

17.02.2016 00:15
66. Uluslararası Berlin Film Festivali, System.String[]

BERLİN (AA) – ABD'li yönetmen Spike Lee, 66. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) "Chi-Raq" adlı yeni filminin tanıtımını yaptı.

BERLİN (AA) – ABD'li yönetmen Spike Lee, 66. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) "Chi-Raq" adlı yeni filminin tanıtımını yaptı.

Lee, Berlinale kapsamda düzenlenen basın toplantısına, Şikago'da geçen ve ABD'deki şiddet vakalarının artmasının konu edildiği "Chi-Raq" filminde oynayan John Cusack ve Nick Cannon ile katıldı.

ABD'de silah kullanımının arttığına işaret eden Lee, "ABD şiddet dolu bir ülke. Ateşli silah sayısı fazlalaşıyor. Bu çok kötü" dedi.

Ateşli silah kullanımı sonucu ülkesinde her gün çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini belirten Lee, "Her gün 99 kişi ölüyor. Bunların üçte ikisi intihar ediyor. Buna karşı yapılması gereken çok şey var" ifadesini kullandı.

Lee, ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerine ilişkin bir soruya karşılık "ABD'de zor bir zamanda yaşıyoruz. Şu an Donald Trump'ın bile başkan olabileceği görünüyor. Bunu çok endişe verici buluyorum" şeklinde konuştu.

Oscar ödül törenini "ayrımcılık" yapıldığı gerekçesiyle boykot eden sanatçılar arasında bulunan Lee, "Bunu yapmazsak hiçbir zaman değişime gidilmez" dedi.

Oyuncu Cannon da dünyada gençlerin şiddet konusunda duyarsızlaştırıldığını belirterek, "Hepimiz yeniden vahşileşiyoruz. Her şey video oyunu gibi.Yaşamın değeri eskisi gibi yok" değerlendirmesinde bulundu.

Berlinale'de yarışma bölümünde yer alan ancak "Altın Ayı" ödülü için yarışmayan "Chi-Raq" filmi, festival kapsamında Berlinale Palast Tiyatro alonunda gösterildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 66. Uluslararası Berlin Film Festivali - Son Dakika


Son Dakika

Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar ABD'li hava yolu şirketi United Airlines, 2020'de 7 milyar dolar zarar etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı