8 Milyon Yıllık İskelet Tiyatro Sahnesinde İdeal Kadına Dönüşüyor - Son Dakika

8 Milyon Yıllık İskelet Tiyatro Sahnesinde İdeal Kadına Dönüşüyor

31.03.2015 10:25
8 Milyon Yıllık İskelet Tiyatro Sahnesinde İdeal Kadına Dönüşüyor, System.String[]

"Üçüncü Türden Yakın İlişkiler"in yazarı ve yönetmeni Uğur Uludağ, uzun bir aradan sonra "Necmiq" adlı oyunuyla Dünya Tiyatrolar Günü'nde ilk kez izleyici ile buluştu.

Oyunda, bir arkeoloğun 8 milyon yıllık iskelet bularak hayallerindeki kadına dönüştürmesi konu ediliyor.

E.S.E.K (Espri Standartları Enstitüsü Kurumu)'nun kurucusu, Türkiye'nin ilk bilim kurgu oyunu  "Üçüncü Türden Yakın İlişkiler" üçlemesinin yazarı ve yönetmeni, Uğur Uludağ, uzun bir aradan sonra "Necmiq" adlı oyunuyla tiyatro severlerle bir araya geliyor. Bir arkeoloğun 8 milyon yıllık iskelet bulması ve hayalindeki kadını yaratmak için iskeleti canlandırmasının ardından başlayan serüvenin işlendiği Necmiq, ölümsüzlük, hayat, varoluş ve aşk hakkında eğlenceli çözümler arıyor.

Hakan Bilgin ve Eylem Şenkal'in rol aldığı, prömiyerini Dünya Tiyatrolar Günü'nde gerçekleştiren "Necmiq", Nisan ayı içerisinde Akatlar Kültür Merkezi'nde seyircisi ile tekrar buluşmaya hazırlanıyor. Dünyanın lider tesis yönetim şirketi ISS sponsorluğunda sahnelenen oyunun geliri de TOÇEV'e bağışlanacak.

Dünyanın En Eski Aşk Öyküsü

"Necmiq"in yazarı ve yönetmeni Uğur Uludağ, oyunu "Çok acayip, gelecekten bir aşk öyküsü" şeklinde tanımlıyor. Tiyatroya verdiği arayı "Şimdi tehdit ediyo gibi olmasın ama kahraman kasabaya geri döndü!" diyerek esprili bir dille kapatan Uludağ, "Necmiq"in can alıcı özetini Charles Bukowski'nin şu sözleri ile yapıyor: "Razı mısın tüm bunlara..? Hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye..? O halde aşık olabilirsin!"

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 8 Milyon Yıllık İskelet Tiyatro Sahnesinde İdeal Kadına Dönüşüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Batı Trakya'da İskeçe Müftüsü Mete'ye ırkçı tehdit: İyi Türk, ölü Türk'tür Fransa'da polis şiddeti, halkı sokağa döktü! Çatışmalara "Macron İstifa" sloganları damga vurdu Sağlık Bakanı Koca, müjdeyi verdi: Koronavirüs aşısı için imzalar atıldı Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı