80 Polis Meslekten Men Edildi - Son Dakika

80 Polis Meslekten Men Edildi

11.01.2013 12:19
80 Polis Meslekten Men Edildi

İçişleri Bakanı Şahin, 2002'den bu yana zor kullanma yetkisine ilişkin sınırların aşılması suçu verilerini paylaştı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 2002'den bu yana zor kullanma yetkisine ilişkin sınırların aşılması suçundan 80 personele memuriyetten men, 128 personele de hapis cezası verildiğini bildirdi.

Şahin, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat'ın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, Anayasa'nın 34. maddesine göre herkesin önceden izin almadan silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahip olduğunu anımsattı.

Güvenlik güçlerinin özellikle toplumsal olaylar başta olmak üzere kamu düzeni ve güvenliğinin tesisi ve devamı için mevzuatla kendisine verilen görevleri yerine getirme amacıyla orantılılık ilkesine uygun olarak gerektiğinde zor kullanma tedbirlerine başvurduğunu ifade eden Şahin, "Zor kullanma sınırların aşan personel hakkında derhal adli ve idari işlem başlatılmaktadır" dedi.

Şahin, 1 Ocak 2002 ile 22 Ekim 2012 tarihleri arasında, zor kullanma yetkisine ilişkin sınırların aşılması suçundan 80 personele memuriyetten men, 128 personele hapis, 60 personele de para cezası verildiğini bildirdi.

Şahin, idari yönden de 115 personele kısa ve uzun süreli durdurma cezası uygulandığını ifade etti.

Muhabir: Alp özden

Yayıncı: Sefa Salantur - TBMM

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Batman'da 18 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi Batman'da 18 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi Batman'da 189 çocuk yeniden okullu oldu Batman'da 189 çocuk yeniden okullu oldu Batman'da ocak ayında 18 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi Batman'da ocak ayında 18 bin 945 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

Son Dakika Güncel 80 Polis Meslekten Men Edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement