Son Dakika Haberleri: ABD Büyükelçisi Bass'ın Tehdidinden Sonra, Mersin'de Polis Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

ABD Büyükelçisi Bass'ın Tehdidinden Sonra, Mersin'de Polis Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

2 ay önce

Türkiye'deki görevini tamamlayan ABD'nin eski Büyükelçisi John Bass'ın giderken söylediği "Sayemizde 9 aydır saldırı olmuyor" açıklamasının ardından Mersin'de saldırı düzenlenmesi dikkat çekti.

Türkiye ile  ABD arasındaki vize krizinin de mimarı olan  ABD'nin eski  Ankara Büyükelçisi John Bass,  Türkiye'deki görev süresi dolduğunda bir basın toplantısı düzenlemiş ve vize kriziyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Ancak Bass'ın vize konusunda söylediklerinden çok, tamamen konu dışı söylediği bir ifade dikkat çekmişti.

"BİZİM SAYEMİZDE TERÖR SALDIRISI YAŞANMIYOR"

Bass,  ABD'nin  Türkiye'ye terörle mücadele konusunda verdiği desteği vurgulamak isterken "9.5 aydır  Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil işbirliğimizin sonucu" demişti.

Bu ifade, hem hükümette hem de kamuoyunda bir tehdit olarak algılanmış, Bass'ın ve dolayısıyla  ABD'nin "ilişkilerimiz bozulursa saldırılar yeniden başlar" mesajı verdiği yorumları yapılmıştı.

MERSİN'DEKİ SALDIRININ ZAMANLAMASI MANİDAR

Vize krizi ve tehdit tartışması sıcaklığını korurken,  Mersin'den akşam saatlerinde bombalı saldırı haberi geldi. Mesai sonrası polisleri taşıyan servis aracına, teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı korkunç saldırıda 12 polis yaralandı.

"SALDIRILARDA  ABD'NİN PARMAĞI MI VAR?"

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Ancak Bass'ın tehdit gibi sözlerinin üzerinden daha bir hafta bile geçmeden düzenlenen bu saldırı, kamuoyundaki "Saldırılarda  ABD'nin rolü mü var?" şüphesini güçlendirdi. Haberler.com/Özel

Mersin'de Polis Servis Aracına Düzenlenen Saldırının Detayları Ortaya Çıktı
Mersin'de Polis Servis Aracına Düzenlenen Saldırıdan İlk Görüntüler
Mersin'de Polis Servis Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı