Afd, İsviçreli Bağışçıların İsmini Federal Meclis'e Verdi - Son Dakika

Afd, İsviçreli Bağışçıların İsmini Federal Meclis'e Verdi

18.01.2019 16:25
Afd, İsviçreli Bağışçıların İsmini Federal Meclis'e Verdi

AŞIRI sağcı Almanya için Alternatif Parti (AfD), bağış skandalıyla ilgili Federal Meclis Başkanlığına bilgi verdi.

AŞIRI sağcı Almanya için Alternatif Parti (AfD), bağış skandalıyla ilgili Federal Meclis Başkanlığına bilgi verdi. AfD Federal Meclis Grup Başkanı Alice Weidel'in kayıtlı olduğu AfD'nin Bodensee teşkilatına İsviçre kaynaklı 130 bin Euro bağış yapıldığıyla ilgili skandal geçtiğimiz kasım ayında ortaya çıkınca, Federal Meclis Başkanlığı AfD'den bilgi istemişti. Hazırladığı bağışla ilgili raporu meclis başkanlığına veren AfD, bağışçı 14 kişinin isimini ve ticari faaliyetleriyle ilgili bilgileri de rapora ekledi.

YABANCILARDAN BAĞIŞ ALDI

AfD'nin siyasi parti yasalarına aykırı bir şekilde AB üyesi olmayan ülkeden ve yabancı iş insanlarından bağış aldığı ortaya çıkmıştı. Üstelik Alman siyasi parti yasalarına göre bir parti 50 bin Euro'dan fazla bağışı Federal Meclis'e bildirmek zorundayken bildirmemişti de. Alman siyasi partiler, AB üyesi olmayan bir ülkeden yapılacak bağışı, sadece bağışçının Alman vatandaşı olması durumunda kabul edebiliyor.

YORUMLAR
500
Altılı masa toplantısı sonrası Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Birkaç ay daha kimse somut isim beklemesin Altılı masa toplantısı sonrası Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Birkaç ay daha kimse somut isim beklemesin Libya'nın Tobruk kentindeki Temsilciler Meclisi ateşe verildiLibya Başbakanı Dibeybe'den protestolara destek Libya'nın Tobruk kentindeki Temsilciler Meclisi ateşe verildiLibya Başbakanı Dibeybe'den protestolara destek Yeni klibinde LBGT vurgusu yaptığı için tepki çeken Mabel Matiz'e ünlü isimlerden destek yağıyor Yeni klibinde LBGT vurgusu yaptığı için tepki çeken Mabel Matiz'e ünlü isimlerden destek yağıyor
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Afd, İsviçreli Bağışçıların İsmini Federal Meclis'e Verdi - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement