Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü - Son Dakika

Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü

2 yıl önce

Afganistan’ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çıkan çatışmada en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.

Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü, System.String[]

Afganistan'ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çıkan çatışmada en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.


Yerel polisin yaptığı açıklamaya göre, Afganistan'ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çatışma meydana geldi. Çatışma sırasında en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.


Bölge Polis Sözcüsü Munir Rahimi, "Dün gece Taliban'ın Dara-i-Suf Payyan bölgesinde gerçekleştirdiği saldırı sonucu İl Emniyet Müdürü Khawani Tahari ve 6 polis memuru öldürüldü" açıklamasında bulundu.


Rahimi, polis birliklerinin Dara-i-Suf Payyan'daki güvenlik kontrol noktalarını denetledikten sonra Helmand vilayetine bağlı Aybak bölgesine doğru gittikleri sırada Zarakai bölgesinde Taliban militanlarıyla karşılaşmalarından sonra çatışmaların çıktığını söyledi. Rahimi çatışmalarda 3 polis memurunun yaralandığını, 30 Taliban militanının ise öldürüldüğünü ve yaralandığını bildirdi.


Afganistan'da 20 Ekim Cumartesi günü yapılması planlanan milletvekili seçimleri öncesinde Taliban militanlarının saldırıları attı. Yaklaşan seçimlerde ülke genelinde güvenliği sağlamak amacıyla 5 bin 100 sandık merkezinde 54 bin Afgan asker ve polis görevlendirildi. - HELMAND

Haber Yayın Tarihi: 16.10.2018 11:16 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır
Davutoğlu ve Babacan'ın fotoğrafını paylaşan Cem Uzan'dan yeni iddia: Belgeler elimde yargılanacaksınız İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum