Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü - Son Dakika

Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü

16.10.2018 11:16
Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü, System.String[]

Afganistan’ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çıkan çatışmada en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.

Afganistan'ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çıkan çatışmada en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.

Yerel polisin yaptığı açıklamaya göre, Afganistan'ın kuzeyindeki Samangan eyaletinde polis ve Taliban militanları arasında çatışma meydana geldi. Çatışma sırasında en az 7 Afgan polis memuru hayatını kaybetti.

Bölge Polis Sözcüsü Munir Rahimi, "Dün gece Taliban'ın Dara-i-Suf Payyan bölgesinde gerçekleştirdiği saldırı sonucu İl Emniyet Müdürü Khawani Tahari ve 6 polis memuru öldürüldü" açıklamasında bulundu.

Rahimi, polis birliklerinin Dara-i-Suf Payyan'daki güvenlik kontrol noktalarını denetledikten sonra Helmand vilayetine bağlı Aybak bölgesine doğru gittikleri sırada Zarakai bölgesinde Taliban militanlarıyla karşılaşmalarından sonra çatışmaların çıktığını söyledi. Rahimi çatışmalarda 3 polis memurunun yaralandığını, 30 Taliban militanının ise öldürüldüğünü ve yaralandığını bildirdi.

Afganistan'da 20 Ekim Cumartesi günü yapılması planlanan milletvekili seçimleri öncesinde Taliban militanlarının saldırıları attı. Yaklaşan seçimlerde ülke genelinde güvenliği sağlamak amacıyla 5 bin 100 sandık merkezinde 54 bin Afgan asker ve polis görevlendirildi. - HELMAND

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Afganistan'da Taliban 7 Polis Öldürdü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı