Ahlat'ta proje tanıtım toplantısı yapıldı - Son Dakika

Ahlat'ta proje tanıtım toplantısı yapıldı

18.03.2021 13:30
Ahlat'ta proje tanıtım toplantısı yapıldı

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Projesi" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi Projesi" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ahlat Kaymakamlığı'nda düzenlenen toplantıya Kaymakam Fikret Dağ, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Çoban, Müze Müdürü Mikail Ercek, Ahlat Doğa ve Kültürel Mirası Yaşatma Derneği Başkanı Samet Adıyaman ve akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Dağ, projenin hayırlı olmasını temenni ederek, katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra Türk Halk Bilimi araştırmacısı Nihat İnan, UNESCO'nun "somut olmayan kültürel miras sözleşmesi ve müzelenmesi" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

YORUMLAR
500
Trabzonspor Müze ve Arşiv Kurulu, eski başkan Şamil Ekinci'yi ziyaret etti Trabzonspor Müze ve Arşiv Kurulu, eski başkan Şamil Ekinci'yi ziyaret etti VEDAŞ çalışanları, rüzgarın elektrik enerjisine dönüşünü yerinde inceledi VEDAŞ çalışanları, rüzgarın elektrik enerjisine dönüşünü yerinde inceledi Van Gölü'nde 'dip temizliği' başladı Van Gölü'nde 'dip temizliği' başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ahlat'ta proje tanıtım toplantısı yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement