Ahmet Muhip Dıranas'ın Vefatının 33. Yılı - Son Dakika

Ahmet Muhip Dıranas'ın Vefatının 33. Yılı

20.06.2013 11:32
Ahmet Muhip Dıranas'ın Vefatının 33. Yılı

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Gelenekte çağdaşlığı yakalayan, şiirlerinde aşk, doğa, geçmiş ve ölüm derinlemesine bir anlatımla ele alan Dıranas, okuyucusunu her zaman daha fazla düşünmeye, irdelemeye yönlendirdi"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, şair ve yazar Ahmet Muhip Dıranas'ın gelenekte çağdaşlığı yakaladığını, şiirlerinde aşk, doğa, geçmiş ve ölümü derinlemesine bir anlatımla ele aldığını,  okuyucusunu her zaman daha fazla düşünmeye, irdelemeye yönlendirdiğini belirtti.

Çelik, Dıranas'ın vefatının 33. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ardında Fahriye Abla, Olvido ve Kar gibi çok sayıda unutulmaz dizeler bıraktığını ifade etti.

"Gelenekte çağdaşlığı yakalayan, şiirlerinde aşk, doğa, geçmiş ve ölüm derinlemesine bir anlatımla ele alan Dıranas, okuyucusunu her zaman daha fazla düşünmeye, irdelemeye yönlendirdi" değerlendirmesinde bulunan Çelik, şiirlerinin yanı sıra sanat dünyasına çevirileri, düzyazıları ve oyunlarıyla da önemli kazanımlar sağlayan Dıranas'ı rahmetle andı. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ahmet Muhip Dıranas'ın Vefatının 33. Yılı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement