Son Dakika Haberleri: Aibü Rektörü Coşkun, Seçimlerin Kaldırılmasını Değerlendirdi

Aibü Rektörü Coşkun, Seçimlerin Kaldırılmasını Değerlendirdi

13 ay önce

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Aibü Rektörü Coşkun, Seçimlerin Kaldırılmasını Değerlendirdi, System.String[]
Abant  İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr.  Hayri Coşkun,  Bolu  Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Coşkun ziyarette, üniversitelerde rektör seçimlerinin kaldırılmasına değinerek, "Benim uzun zamandır dile getirdiğim bir konuydu. 90'lardan beridir üniversiteler için ciddi bir sorundu" dedi.

Abant  İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Hayri Coşkun, geçtiğimiz ay kongresini yapan ve yeni yönetimini seçen  Bülent Velioğlu başkanlığındaki  Bolu  Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Karaçayır Mahallesi'ndeki sosyal tesislerde yapılan ziyarete çok sayıda gazeteci katıldı.

Bolu  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Bülent Velioğlu, ziyaretten dolayı AİBÜ Rektörü Prof. Dr.  Hayri Coşkun'a teşekkür etti. Velioğlu, "7 yıldan bu yana gazeteciler ve üniversite arasında sıkı bağlar var. Üniversitemiz  Bolu'dan ayrı düşünülemez.  İzzet Baysal babamızın bize emanet ettiği üniversitemize elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

"Seçim sonrasında başka mücadele başlıyordu"

AİBÜ Rektörü  Hayri Coşkun ise, üniversiteye atanacak rektörlerin seçim yapılmadan  Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmesiyle ilgili verilenen kararı değerlendirdi. Coşkun, "1990'lı yıllarda rektörlük için aday adayı belirleme çalışmaları başladı. Üniversitede yapılan aday adayı belirleme seçimlerinde seçim bittikten sonra üniversitede kişiler arasında bir dargınlık oluyordu. 1990'lardan bugüne yaşadığımız bir durum bu. İster istemez birisi rektör olacak ve bazıları oy verecek bazıları vermeyecek. Seçim bittikten sonra bu işin bitmesi lazımdı ama yeni bir mücadelenin ortaya çıktığını görüyorduk" şeklinde konuştu.

"Büyük sevinçle karşıladım"

Coşkun, "Üniversitelerde rektör aday adayı belirleme seçimlerinin bilimsel olarak gerilemeye neden oluyordu. Seçim sonrası akademisyenlerin bilimsel hayatına geri dönmesi gerekiyordu ama böyle olmadı. Üniversite, toplumun kendisinden beklediği asıl vazifeleri de göremedi. Seçimin kaldırılmasını ben çok büyük bir sevinçle karşıladım. En azından bu kavgalar üniversitede biter diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. - BOLU
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Karın Ağrısı Şikayeti ile Hastaneye Giden Adamın Anüsünden Yılan Balığı Çıktı Ukraynalı Gazeteciden Bir Garip İstek: Yeni Seçilecek Meclis Başkanıyla Cinsel İlişkiye Girmek İstiyorum
Son Dakika: Eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu, Hayatını Kaybetti