AK Parti İl Başkanlığından Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu - Son Dakika

AK Parti İl Başkanlığından Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu

06.01.2021 15:45

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Partinin İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve yönetim kurulu üyeleri, Kütahya Adliyesine gelerek Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini teslim etti.

Ceyhun, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, Sağlar, Ataklı ve Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanunu'nun "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" başlığını taşıyan 216'ncı maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Milli irade düşmanlığının, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşılarına çıktığını dile getiren Ceyhun, şunları söyledi:

"Yakın tarihte 28 Şubat'tan 15 Temmuz'a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AK Parti olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak mücadele safının en önünde yer alıyor olmaktır. 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası gayretlerimizi, inşallah, zaferle neticelendireceğiz. Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan meclisin mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız."

YORUMLAR
500
Fadıloğlu ile Milletvekili Kirazoğlu, 9 mahalleyi ziyaret etti Fadıloğlu ile Milletvekili Kirazoğlu, 9 mahalleyi ziyaret etti Afyonkarahisar'da 100 bin kap aşure dağıtıldı Afyonkarahisar'da 100 bin kap aşure dağıtıldı Bakan Yanık 'Pandemi döneminde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık' Bakan Yanık 'Pandemi döneminde yaşlılarımızı yalnız bırakmadık'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti İl Başkanlığından Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement