Son Dakika Haberleri: Akülü Sandaliyesi Eskiyen Engelliye Anlamlı Destek

Akülü Sandaliyesi Eskiyen Engelliye Anlamlı Destek

12 ay önce

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 18 yıldan bu yana kullandığı akülü tekerlekli sandaliyesi eskiyen engelli vatandaşa sosyal medyadan başlayan destek, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği’nin satın aldığı yepyeni bir sandaliye ile noktalandı.

Akülü Sandaliyesi Eskiyen Engelliye Anlamlı Destek, System.String[]
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 18 yıldan bu yana kullandığı akülü tekerlekli sandaliyesi eskiyen engelli vatandaşa sosyal medyadan başlayan destek, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği'nin satın aldığı yepyeni bir sandaliye ile noktalandı.

Ayvalık'ta yıllardır ilçe merkezinde Sayısal Loto satarak hayatını idame ettiren 43 yaşındaki Hayati Taşçı'nın 18 seneden bu yana kullandığı akülü sandaliyenin eskimesi sonucunda ilçenin tanınmış gazetecisi Hüsnü Evren; binlerce kişi tarafından takip edilen kendisine ait bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabında durumu anlatan bir paylaşım yaptı.

Bunun üzerine harekete geçen Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi engelli Sayısal Loto satıcısı Taşçı'ya yepyeni bir akülü sandaliyeyi hediye etti.

İki kolu, iki bacağını kullanamayan ve aynı zamanda da konuşamayan fakat sempatik tavırlarıyla Ayvalık'taki herkesin sevgilisi olan Hayati Taşçı'nın yeni bir akülü sandaliyeye kavuşması vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı.

İlçe merkezinde Cumhuriyet Meydanı'nda akülü sandaliyesine kavuşan Hayati Taşçı'nın sevincine annesi Zekiye Taşçı da ortak oldu.

Hayati Taşçı'ya yeni akülü sandaliyesini teslim eden BOED Genel Başkanı Güler Çapraz Özlemiş, muhabirimize yaptığı açıklamada, "Gazeteci ağabeyimiz Hüsnü Evren'in sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Hayatı Taşçı arkadaşımız için akülü araç ihtiyacı olduğunu okudum. Biz Birlik Ortopedik Engelliler Derneği olarak Hayati arkadaşımıza el uzatmamız gerektiğini düşünüp yönetim kurulumla bu sandaliyeyi kendisine teslim etmeye karar verdik. Hemen aracı temin ettik. Gazeteci ağabeyimiz Hüsnü Evren'i arayıp akülü aracı vermek istediğimizi söyledik. Kendiside durumdan memnun oldu ve durumu organize etti. Bu gün burada Hayati kardeşimize teslim etmenin ve bir kardeşimize daha ulaşa bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vesile olanlardan tekrar teşekkür ediyorum. Ayvalık'ımızın sorunlarına ve ihtiyaç sahiplerine birlikte hareket ederek daha faydalı olabiliriz. Birlikten kuvvet doğacağını unutmayalım" dedi. - BALIKESİR24 Haziran Seçimlerinde Çuvallayan Şirket, Yerel Seçim İçin Yaptığı Anketi Paylaştı Yılmaz Özdil'in Kitabı Alışveriş Sitelerinde 25 Bin TL'ye Satılmaya Başlandı

Son Dakika! Usta Tiyatrocu Ayşen Gruda Hayatını Kaybetti