Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali - Son Dakika

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali

23.10.2019 14:38
Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali, System.String[]

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Devlet Konservatuvarınca, bilimsel araştırma projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali atölye etkinlikleri ve söyleşilerle devam ediyor.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Devlet Konservatuvarınca, bilimsel araştırma projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali atölye etkinlikleri ve söyleşilerle devam ediyor.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Kırmızı Salon'da düzenlenen törenle 18 Ekim'de perdelerini "Arzu Tramvayı" adlı oyunla ziyaretçilerine açan festivalde etkinlikleri şu ana kadar bin 800 kişi izledi.

Festival kapsamında Pierre Nadaud tarafından "Physical Theatre and Dramatic Clowning" ve Familie Flöz tarafından ise "The Masks of Familie Flöz" adlı atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Özlem Hemiş "Çağdaş Sahnenin Seyri" ve Uluç Esen "Sanat ve Zanaat İlişkisi" adlı söyleşileri de öğrenciler tarafından takip edildi.

Etkinlik kapsamında 25 Ekim'de Taganka Tiyatrosu'nun "Tartuffle" adlı oyunu sahnelenecek. Aynı gün Güray Dinçol'un "Şiirsel Komedi-Bir Clown Araştırması" adlı atölye çalışmasına yer verilecek. Ayrıca, Semih Çelenk'in katılacağı " Türkiye'de Tiyatro Yapmak Salyangoz Satmak Mı?" başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Selçuk Özdağ'a saldırıda 3 kişi daha tutuklandı Fenerbahçe'nin gündeminde olan Marega için Pinto da Costa'dan açıklama: Teklif almadık Benzinlikte hırsızlık yapan adam, kadın müşterinin cinsel ilişki teklifini kabul edince yakayı ele verdi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu İki gündür haber alınamayan kadın, evinde uyurken bulundu Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan adam yumruk darbeleriyle kurtulabildi İtalyan güvenlik güçlerinden, Cristiano Ronaldo ve eşinin tatil kaçamağına inceleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti