Son Dakika Haberleri: Anayasa Mahkemesi Karşılama Salonunda Tepki Çeken Fotoğraflar

Anayasa Mahkemesi Karşılama Salonunda Tepki Çeken Fotoğraflar

28 gün önce

Anayasa Mahkemesinin karşılama salonunda bulunan aile albümünde FETÖ'den ihraç edilen iki hükümlü AYM üyesinin fotoğrafının kaldırılmaması görenlerin tepkisini çekti.

Dün Anayasa Mahkemesi'nin 57'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anayasa Mahkemesi Binasında düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı.

Erdoğan ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan törenin düzenleneceği salona geçerken karşılama salonunda bulunan Mahkeme Başkanları ve üyeler albümünde FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen hükümlü AYM üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan'ın fotoğraflarının yer alması dikkat çekti.

FETÖ'DEN CEZA ALMIŞLARDI

AYM üyesi Alparslan Altan "FETÖ/PDY"örgütü üyesi olmak suçundan 11 yıl 3 ay, AYM üyesi Erdal Tercan da aynı suçlardan 10 yıl 7 ay 15 gün cezaya mahkum edilmişti.

Anayasa Mahkemesi tarafından Altan ve Tercan'ın meslekten çıkarılmasına ilişkin basın duyurusu da yayımlanmıştı.

Anayasa Mahkemesi Karşılama Salonunda Tepki Çeken Fotoğraflar
Haber Yayın Tarihi : 26.04.2019 08:22 İçişleri Bakanı Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Uyarı: Bana Laf Söylerken Dikkatli Ol Dünyadaki En Zehirli Akrep Aydın'ın Nazilli İlçesinde Görüntülendi! İstanbul Yarışından Resmen Çekilen DSP Adayı Aydın: Her Şey Çok Güzel Olacak