Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı! Belediye vatandaşlara uyarılarda bulundu - Son Dakika

Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı! Belediye vatandaşlara uyarılarda bulundu

01.12.2021 08:32

Ankara'da beklenen kar yağışı, gece saatlerinde etkili olmaya başladı. Hava sıcaklıklarının eksi 1 dereceye kadar düşmesiyle Başkent'in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Belediye, vatandaşlara uyarıda bulunarak kış şartlarına elverişli olmayan ve kar lastikleri bulunmayan araçlarla yola çıkmamalarını önerdi.

Ankara'nın bazı bölgelerinde etkili olan yağmur, gecenin ilerleyen saatlerinde kentin yüksek kesimlerinde yerini kar yağışına bıraktı.

YOĞUN KAR YAĞDI

Hava sıcaklığının 1 derece olarak ölçüldüğü Gölbaşı'na bağlı İncek ile Çankaya'nın Oran ve Ahlatlıbel bölgesinde, yoğun kar yağışı etkili olurken, Keçiören'in bazı kesimlerinde de karla karışık yağmur görüldü.

Yüksek kesimlere mevsimin ilk karı düştü

BELEDİYE EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kar küreme ve tuzlama araçları kar yağışının artması ve buzlanma ihtimaline karşı şehrin ana arterlerinde ve yüksek noktalarında çalışma başlattı.

Yüksek kesimlere mevsimin ilk karı düştü

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDULAR

Yetkililer, bölgede yaşayan vatandaşlara çağrıda bulunarak, kış şartlarına elverişli olmayan ve kar lastikleri bulunmayan araçlarla yola çıkmamalarını tavsiye etti. Önceki yıllarda lastikleri kış şartlarına uygun olmayanların karlı ve buzlu yollarda zor anlar yaşadığını ve trafik akışını engellediğini hatırlatan yetkililer, bu konuda sürücülerin duyarlı olmasını istedi.

YORUMLAR
500

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı! Belediye vatandaşlara uyarılarda bulundu - Son Dakika


Advertisement