Antalya'da "Romeo ve Juliet" Balesi Sahnelenecek - Son Dakika

Antalya'da "Romeo ve Juliet" Balesi Sahnelenecek

18.04.2018 13:43
Antalya'da

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından iki perdelik "Romeo ve Juliet" balesi sahneye konacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından iki perdelik "Romeo ve Juliet" balesi sahneye konacak.

Antalya DOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Shakespeare'in aynı adlı eserinden hareketle Çaykovski'nin bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş'e ait olan, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan "Romeo ve Juliet" balesi, Antalya DOB tarafından ilk kez sahnelenecek. Prömiyeri 28 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'de gerçekleştirilecek eserde orkestrayı Alexandru Samuil yönetecek.

Librettonun ele alınışı, müzikal düzenlemesindeki yapısı ve koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip "Romeo ve Juliet"in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.

Rol dağılımı

Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserde "Juliet"i Laroslava Volkova, "Romeo"yu Tolga Burçak, "Mercutio"yu Umut Çaltekin, "Tybalt"ı Yiğit Erhan, "Paris"i Burak Özbek, "Benvolio"yu Yağızhan Danış, "Lady Capulet"yi Selin Berkmen, "Lord Capulet"yi Cenk Şahinalp, "Rosaline"i Öykü Ertürk, "Peder Lawrence"ı Cem Kaytmaz, "Dadı"yı Fadime Keskin, "Lady Montegue"yi Özlem Tekinay, "Lord Montegue"yi Devrim Saraçoğlu, "Vali"yi Murat Özdemir ve "2 Kız" rolünü ise Bengü Altunkaş ile Seda Manaz canlandıracak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Antalya'da 'Romeo ve Juliet' Balesi Sahnelenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi