Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'la Diyaloglar 2015 Başlıyor! - Son Dakika

Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'la Diyaloglar 2015 Başlıyor!

20.01.2015 13:33
Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'la Diyaloglar 2015 Başlıyor!, System.String[]

Türk edebiyatının iki değerli ismi Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'un geçtiğimiz sene başlattığı Diyaloglar adlı oturum serisi, 2015'in ilk buluşmasına hazırlanıyor.

Farklı olasılıkların, varoluş biçimlerinin ve zihniyetlerin yaşam bulduğu bir edebiyatı sahiplenen iki yazar, Türk ve Dünya edebiyatından örneklerle insana ve edebiyata dair temel meseleleri konuşmaya devam ediyor. İlk sezonunda "Doğunun Batısı – Batının Doğusu" temasıyla bir çok eseri çözümleyen Tunç ve Gülsoy, bu sene "Az Bilinen Başyapıtlar"ı ele alacaklar.

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi ile Saint-Michel Lisesi işbirliğinde, 22 Ocak Perşembe günü saat 19.00'da Saint-Michel Fransız Lisesi Jeanne d'Arc Salonu'nda gerçekleşecek ilk oturumun konusu ise Haldun Taner'in Ayışığında Çalışkur adlı öyküsü olacak. Edebi oyunlar, kurnazlıklar, kurgu numaraları, kara mizah, ahlaki ve ideolojik sorgulamalar, Taner'in metni üzerinden incelenerek ele alınacak.

Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'la Diyaloglar 2015 Başlıyor!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy'la Diyaloglar 2015 Başlıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu 480 milyon yıllık denizyıldızı fosili keşfedildi Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Fatih Terim'den Arda Turan için hocalık sinyali: G.Saray'ın geleceğinde yeri olacaktır Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi