Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti - Son Dakika

Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti

27.09.2015 10:40
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti, System.String[]

'Sarı tişörtlü bombacı' olarak tanınan Bangkok bombacısı, suçunu itiraf etti. Bombacı, Adem Karadağ adına düzenlenmiş sahte Türk pasaportuyla yakalanmıştı.

'Sarı Tişörtlü' olarak anılan Bangkok bombacısı, Adem Karadağ adına düzenlenmiş sahte Türk pasaportuyla yakalanan ilk şüpheli suçunu itiraf etti.

Bombalı saldırının detaylarını araştıran Tayland polisi son günlerde şüphelinin 'sarı tişörtlü' bombacı olduğu iddialarını gündeme taşıdı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Diğer yakalananlar bombalı saldırıdaki görevlerini açıklamıştı ancak 'Sarı Tişörtlü' şüpheli konuşmamakta ısrar ediyordu. Tüm detayların ortaya çıkmasıyla birlikte şüpheli, bombayı Kamboçya sınırında yakalanan Yusufu Mieraili'den aldığını ve tapınağa yerleştirdiğini itiraf etti.

TAPINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Bugün kalabalık özel harekat ve askerler topluluğuyla beraber 'Sarı Tişörtlü' şüpheli ve Mieraili olay anını canlandırma için Erawan Tapınağı'na götürüldü.

Bombanın telefon ile uzaktan patlatıldığı düşünülüyor.

"ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN KÖTÜ OLAY"

Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha, başkent Bangkok'ta düzenlenen saldırının, "şu ana kadar ülkenin başına gelmiş en kötü olay olduğunu" söylemişti.


Bombacı, 'Sarı Tişörtlü' şüpheli olarak anılıyordu

22 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Erawan Hindu Tapınağı'nın önünde 17 Ağustos'ta gerçekleşen bombalı saldırıda 22 kişi hayatını kaybemiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Patlama Bangkok'un merkezi bölgelerinden birinde akşam kalabalığın yoğun olduğu saatlerde yaşandı. Yerel saatle akşam 7 sularında gerçekleşen saldırı sırasında çevrede turistler de dahil çok sayıda insan vardı.

Bangkok'ta bombalı saldırı pek sık görülen bir eylem değil. Ülkede İslamcı ayrılıkçıların faaliyetleri var, ancak bu saldırılar seyrek ve daha çok ülkenin güneyinde meydana geliyor.

Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti
Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Bangkok Bombacısı Suçunu İtiraf Etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek