Banyodaki Kömür Kovasından Yayılan Gaz 2 Kız Kardeşi Zehirledi - Son Dakika

Banyodaki Kömür Kovasından Yayılan Gaz 2 Kız Kardeşi Zehirledi

16.02.2012 14:21
Banyodaki Kömür Kovasından Yayılan Gaz 2 Kız Kardeşi Zehirledi

Sivas'ta sobadan çıkarılıp banyoya koyulan kömür kovasından yayılan karbonmonoksit gazı, 17 yaşındaki Gamze Üzümcü ile ablası 19 yaşındaki Döndü Üzümcü'yü zehirledi.

Sivas'ta sobadan çıkarılıp banyoya koyulan kömür kovasından yayılan karbonmonoksit gazı, 17 yaşındaki Gamze Üzümcü ile ablası 19 yaşındaki Döndü Üzümcü'yü zehirledi. İki kardeş hastanede tedavi altına alındı.

Kent merkezinde Fatih Mahallesi Abdülhamithan Caddesi'nde tek katlı sobalı evde yaşayan Ali Üzümcü, dün akşam sobadaki kömür yanmayınca kovayı sobadan çıkarıp banyoya koydu. Çıkardığı kovanın etrafı ısıtması için de kapıyı açık bıraktı. Kovada bulunan kömürden sızan karbonmonoksit gazı, banyonun yanındaki odada uyuyan lise öğrencisi Gamze Üzümcü ve ablası Döndü Üzümcü'yü etkiledi. Gamze, okula gitmek için uyandığında başında şiddetli ağrı ve mide bulantısı hissetti. Genç kız ayakta duramayarak bayıldı. Döndü Üzümcü'nün de aynı şikayetlerde bulunması üzerine baba Ali Üzümcü, çocuklarını sağlık ocağına götürdü.

Burada karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan Gamze ve Döndü Üzümcü kardeşler çağırılan ambulans ile Numune Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. İki kardeşin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. - Sivas

Kaynak: DHA
Suşehri'nde sondaj çalışması başlatıldı Suşehri'nde sondaj çalışması başlatıldı Sivas'ta tır ile çarpışan otomobildeki 3 kişi yaralandı Sivas'ta tır ile çarpışan otomobildeki 3 kişi yaralandı Akıllı lensler her mesafede iyi görmeyi mümkün kılıyor Akıllı lensler her mesafede iyi görmeyi mümkün kılıyor

Son Dakika Güncel Banyodaki Kömür Kovasından Yayılan Gaz 2 Kız Kardeşi Zehirledi - Son Dakika


Advertisement