Başkent'te bir hafta içinde aynı bulvarda 2'nci ölümlü kaza - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Başkent'te bir hafta içinde aynı bulvarda 2'nci ölümlü kaza

09.12.2022 15:40

Başkent'te bir hafta içinde aynı bulvarda 2'nci ölümlü kaza Başkent'te bir bulvarda yolun karşısına geçmeye çalışan Tuğçe Cırık, araba çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Başkent'te bir hafta içinde aynı bulvarda 2'nci ölümlü kaza

ANKARA - Başkent'te bir bulvarda yolun karşısına geçmeye çalışan Tuğçe Cırık, araba çarpması sonucu hayatını kaybetti. Aynı bulvarda daha önce Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy da yaşamını yitirmişti.

Çankaya ilçesi Yıldızevler Mahallesi Turan Güneş Bulvarı'nda, yolun karşısına geçmeye çalışan Tuğçe Cırık'a araba çarptı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından Bilkent Şehir Hastanesine sevk edilen Cırık, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ayrıca olayın aydınlatılması için çevredeki güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Turan Güneş Bulvarı'nda daha önce de ünlü manken Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy da, Turan Güneş Bulvarı üzerinde meydana gelen kazada hayatını kaybetmişti. Olay yeri ve yakınlarında birden çok kazanın yaşanmasından ötürü vatandaşlar, Turan Güneş Bulvarı üzerine yaya geçitleri yerine yaya üst geçitleri yapılmasını istediklerini belirtti.

"Tuğçe, dolmuşa binmek için karşıya geçecekti"

Tuğçe Cırık'ın eğitim gördüğü Adem Soydemir Anadolu Lisesi'nden yakın arkadaşı Umut Kaan Serttürk, olayı öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirterek, "Olayı akşam 11.00 sularında öğrendim. Olay da akşam 18.00 sularımda olmuş sanırım. Yanında arkadaşları varmış, bildiğim kadarıyla dolmuşa binmek için karşıya geçeceklermiş, araba da hızlı geliyormuş sanırım. Bu tür bir olay geçen günlerde de yaşanmıştı. Böyle üzücü olayların yaşanmaması için buraya bir üst geçit yapılmasını istiyoruz" dedi.

"Mahalle sakinleri olarak moralimiz çok bozuluyor"

Kazanın gerçekleştiği yolun üzerinde bir mobilya dükkanında esnaf olan Bülent Aksoy, kazanın gerçekleştiği noktanın Turan Güneş Bulvarı'nın en tehlikeli noktası olduğunu dile getirerek, "Yoldan arabalar çok hızlı şekilde geçiyorlar. Burada otobüs ve minibüsler için durak bulunuyor, aynı şekilde yolun karşı tarafında da bir durak bulunuyor. Öyle olunca karşıdan karşıya geçişlerde bir yoğunluk oluyor. Gerek burada çalışan esnaflar olsun gerek bölgede yaşayan vatandaşlar olsun karşıdan karşıya geçmek için sürekli bu noktayı kullanıyor. Araçlar da çok hızlı geçiyorlar, bunun getirdiği bir tehlike oluşuyor burada. Bu korkuyu neredeyse her gün yaşıyoruz. Dün akşam da gene üzücü biz olay yaşadık, genç bir kızımızı kaybettik. Bizim de mahalle sakinleri olarak moralimiz çok bozuluyor. Bizim isteğimiz buraya bir üst geçit yapılması" diye konuştu.

"Burada neredeyse 3-4 kazaya şahit oldum"

Olayın yaşandığı Yıldızevler Mahallesi'nde ikamet eden Melek Özağır 10 senedir burada yaşadığını ifade ederek "Burada neredeyse 3-4 kazaya şahit oldum. Bu kazaların çoğu da can kaybıyla sonuçlanan kazalardı. Yolun ilerisindeki trafik ışıkları da 5 senenin ardından şikayet ve dilekçeler sonucunda koyuldu. Dün burada gene kaza olmuş. Çok sık oluyor bu tür kazalar" diye kaydetti.

Özağır üst geçit yapılması adına da dilekçe verdiklerini belirterek bu tarz olayların yaşanmaması için yetkililerden çözüm istedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Başkent'te bir hafta içinde aynı bulvarda 2'nci ölümlü kaza - Son Dakika


Advertisement