Başkent Tiyatrosu'nda "Ramazan'la Cülide" Müzikalinin Gala Gecesi - Son Dakika

Başkent Tiyatrosu'nda "Ramazan'la Cülide" Müzikalinin Gala Gecesi

15.01.2012 15:00
Başkent Tiyatrosu'nda

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, tarihinin en büyük prodüksiyonuyla "Ramazan'la Cülide" adlı müzikal komedinin gala gecesiyle tiyatro sevenlerin karşısına çıktı.

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, tarihinin en büyük prodüksiyonuyla "Ramazan'la Cülide" adlı müzikal komedinin gala gecesiyle tiyatro sevenlerin karşısına çıktı.

Belediye'den yapılan yazılı açıklamada, Devlet Tiyatrosu eski Başrejisörü Erhan Gökgücü'nün yazıp yönettiği "Ramazan'la Cülide" adlı müzikal komedinin, geniş oyuncu kadrosuyla, korosuyla, dansçıları ve Kemal Günüç'ün şefliğindeki Kent Orkestrası'nın yorumuyla başkentlilerden "tam not" aldığı ifade edildi.

Başkent Tiyatroları'nın yeni sezonda en iddialı yapıtlarından bir olmaya aday müzikalde, köyden kente göçmüş aralarında husumet bulunan Samantepeliler ile Ahırdağlıların hikayesi anlatılıyor.

İki perdelik oyunda ekonomik sosyal ve kültürel yoksunlukların aslında birbirleriyle akraba olan bu iki toplumun husumeti ve çaresizliğini Barut Osman'ın nasıl sömürü aracı haline dönüştürdüğü, trajikomik bir üslupla gösteriliyor. Ayrıca, Ramazan ve Cülide arasında filizlenen imkansız aşk da birbirine düşman bu iki toplumun kısa süreliğine de olsa "Biz neden düşmanız-" sorusuna cevap arıyor.

1984 TOBAV Oyun Yazımı Yarışması "Birincilik Ödülü" ile 2004 Sanat Kurumu

"Yılın Yapımı" ödülü sahibi müzikal oyunun yazarı Erhan Gökgücü'nün de farklı dallarda 30 ödülü bulunuyor.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Başkent Tiyatrosu'nda 'Ramazan'la Cülide' Müzikalinin Gala Gecesi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı 08:17 Son Dakika! Konya'da yolcu otobüsü devrildi: 14 yaralı Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu 07:52 Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsondan savunma: Öldürme kastım yoktu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 07:51 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" sözlerine HDP'den yanıt: Çözümün adresi İmralı'dır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır 04:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu 23:13 Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir 22:53 İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir
Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan 21:40 Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan "Caner" paylaşımı yağıyor Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 19:49 Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı
Advertisement