Afyonkarahisar Profesyonel Liglerde Temsil Edilecek - Son Dakika

Afyonkarahisar Profesyonel Liglerde Temsil Edilecek

31.08.2013 19:41
Afyonkarahisar Profesyonel Liglerde Temsil Edilecek, System.String[]

Afyonkarahisar'ı profesyonel liglerde temsil edecek voleybol ve basketbol takımı kurulması için başlatılan çalışmalar tamamlandı.

Profesyonel voleybolculardan oluşan Afyonkarahisar Belediye spor Erkek Voleybol Takımı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Zeki Kuş, Voleybol İl Temsilcisi Bora Yiğit, Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan, Kulüp İdarecisi İbrahim Yılmaz, Kulüp Yöneticileri Mehmet Savaş, Abdullah Karadana, Süleyman Kaya, teknik ekip ve sporcular katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir değerlendirme yapan Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan, Başkan Çoban'ın talimatıyla basketbol takımının ardından voleybol takımını da kurduklarını ve her iki alanda da ilimizi profesyonel liglerde temsil etmek için güzel bir oluşuma imza attıklarını söyledi. Bu oluşumu kurarken, disiplinli, hırslı, istikrarlı ve mücadele gücü yüksek bir takım oluşturmayı hedeflediklerini belirten Aydoğan, bu hedef doğrultusunda hem basketbol hem de voleybolda güçlü ve güvenilir adımlarla ilerleyeceklerini kaydetti.

Tüm bu oluşumun ve takımların Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın destekleriyle kurulduğunu vurgulayan Aydoğan, "Başkanımızın destekleri, Kocatepe Üniversitemiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliği ile teknik ekibi ve sporcuları ile kaliteli bir kadro oluşturduk. Bu nedenle bize destek veren AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak'a, BESYO Müdürü Doç. Dr. Yücel Ocak'a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş'a, Voleybol İl Temsilcisi Bora Yiğit'e ve ASKF Başkanı Orhan Küçüksağrıcı'ya kulübümüz adına teşekkür ediyorum." dedi.

Altyapıda da büyük önem vererek, kurulan oluşumun devamlılığını sağlayacaklarını belirten Aydoğan, Afyonkarahisar halkından maçlara gelerek kendilerine destek olmalarını istedi.

Kurulan basketbol ve voleybol takımlarının Afyonkarahisar'a hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, her iki alanda da ilimizi temsil edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kulüp yönetiminin spor camiasını yakından tanıyan isimlerden oluştuğuna dikkat çeken Başkan Çoban, "Daha önce de söylediğim gibi yöneticilerimizin fedakârlığı, teknik ekibimizin özverisi ve sporcu arkadaşlarımızın gayreti ile başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. İyi bir hazırlık süreci geçirip, mücadele edeceğimiz liglerde ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla oluşturulan her iki takımın da ilimizi sporu açısından önemli bir boşluğu dolduracağını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş ise spora verdiği desteklerden dolayı Başkan Çoban'a teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Voleybol Takım Antrenörü Aydın Eken tarafından takımın teknik ekibi ve sporcuları tanıtıldı.

Erkek Voleybol Takımı teknik ekibi ve sporcuları şu isimlerden oluştu:

Voleybol Koordinatörü Burhan Kınay, Antrenör Aydın Eken, Kondisyon Antrenörü Burtay Orkun Ön, Masör Muammer Kiraz, Malzemeci Mustafa Kara.

Sporcular; Oktay Toksöz, Ömer Faruk Turgüler, Mehmet Cemal Uysal, Buğra Özlem, Ramazan Azbay, Muhammet Mutlu, Mehmet Uğur Bezici, Uğur Akar, Tayfun Üretir, Mehmet Tuğyanoğlu, Burhan Kınay, Samet Bakır, Fatih Şahin, Fikri Bilgin, Koray Sayın ve Hayri Dalgıç.

Afyonkarahisar Profesyonel Liglerde Temsil Edilecek

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar Profesyonel Liglerde Temsil Edilecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

TCDD'nin itirazı üzerine Marmaray'da aktarma kaldırıldı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu