Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı - Son Dakika

Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı

13.06.2019 09:50
Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı

Büyükçekmece Belediyesinin 2019 yılını "Okuma Yılı" ilan etmesinin ardından binlerce kitapsever Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu'nda buluşup aynı anda kitap okudu.

Büyükçekmece Belediyesinin 2019 yılını "Okuma Yılı" ilan etmesinin ardından binlerce kitapsever Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu'nda buluşup aynı anda kitap okudu. Büyükçekmece Belediyesinin 2019 yılını "Okuma Yılı" ilan etmesinin ardından gerçekleştirilen etkinlikte binlerce Büyükçekmeceli aynı anda kitap okudu. Kitapseveri buluşturan programda Büyükçekmeceliler "Kitapçı Başkan", "Okumak hayallerimizi artırır", "Güneş dünyayı, kitap insanları aydınlatır" yazılı pankartları ile okumanın önemine dikkat çekti. Etkinliğin ardından Buket Uzuner, Sunay Akın, Nasuh Mahruki, Sinan Meydan ve Suat Suna kitaplarını vatandaşlar için imzaladı. Büyükçekmece Kültür Park'ta bulunan Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu'nda da Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün katılımıyla Tarihçi Yazar Sacide Bolcan'ın moderatörlüğünde söyleşi gerçekleşti. Başkan Akgün okuyan neslin önemini vurguladı. Akgün, halkın dikkatini okumaya yöneltmek istediğini söyleyerek, faaliyetlerine bu yönde ağırlık vereceklerini aktardı.

"OKUYAN NESİLLER BİZİM ÖZLEMİMİZDİR" Okuyan neslin önemine değinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "2019 yılını düşündük tartışma açtık 'Okuma Yılı' İkra Kuran-ı Kerim'in ilk ayeti olan okuma yılı ilan ettik. Halkın dikkatinin okumaya çekilmesi noktasında bütün faaliyetlerimizi devam ettirmek için birçok faaliyet oluşturduk. Bunlardan bir tanesi bu akşam Kemal Sunal Amfi'sinde yaklaşık 2 bin kişi ile kitap okuyoruz. Bu söyleşiler köprübaşı okuma akşamları, okuma günleri ile tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü'nün başında çardağın altında yıl sonuna kadar devam edecek. Okuyun ama zararlı şeyleri okumayın. Ülkemizin geleceği okuyan nesiller ile müsbet ilimler ile her türlü ilmi birleştirip ondan kendine yeni hayat, yeni çevre düzeni kuracak olan nesiller olacaktır. Okuyan nesiller bizim özlemimizdir" dedi.

(Ahmet Faruk Sarıkoç/İHA)

Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı
Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı
Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı

YORUMLAR
500
ŞIRNAK'TA FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN KENT MEYDANINDA KİTAP OKUDULAR ŞIRNAK'TA FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN KENT MEYDANINDA KİTAP OKUDULAR Ünlü yazardan sansür amaçlı kitap yakmalarına karşı, yanmayan kitap kampanyası Ünlü yazardan sansür amaçlı kitap yakmalarına karşı, yanmayan kitap kampanyası Turgutlu Belediyesi'nce Düzenlenen 'Bir Kitap Bir Yazar'ın İlk Konuğu Hasan Özkılıç Turgutlu Belediyesi'nce Düzenlenen 'Bir Kitap Bir Yazar'ın İlk Konuğu Hasan Özkılıç
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Binlerce kişi aynı anda kitaplarına sarıldı - Son Dakika


Advertisement