Brıt Ödüllerini Adele Topladı - Son Dakika

Brıt Ödüllerini Adele Topladı

22.02.2012 09:40
Brıt Ödüllerini Adele Topladı, System.String[]

İngiltere'de müzik dünyasının en önemli ve saygın müzik ödülleri olarak kabul edilen Brit Awards 2012 (Brit Müzik ödülleri) sahiplerini buldu.

İngiltere'de müzik dünyasının en önemli ve saygın müzik ödülleri olarak kabul edilen Brit Awards 2012 (Brit Müzik ödülleri) sahiplerini buldu.

İngiltere'nin başkenti Londra'da dün akşam düzenlenen 'Brit Awards' ödül töreninde, İngiliz şarkıcı Adele, en iyi kadın şarkıcı ve yılın en iyi albümü ödüllerinin sahibi oldu. Geçen hafta düzenlenen Grammy Müzik Ödülleri töreninde 6 ödül alan genç şarkıcı, dünya çapındaki şöhretine yenisini ekledi. Şarkıcının 21 adlı albümü sadece Amerika'da 6 milyon adet sattı. Adele, ödül almak için geldiği kürsüde konuşma yaptığı sırada törenin sunucusu James Corden tarafından sözü kesilince konuklara hakaret anlamında el işareti yaparak sahneden ayrıldı. Ödül töreninde geçen hafta hayatını kaybeden Whitney Houston ile geçtiğimiz yaz genç yaşta yaşamını yitiren Amy Winehouse anıldı. Brit Müzik Ödülleri'nde ödül alan isimler şöyle:

En iyi kadın şarkıcı: Adele

En iyi albüm: Adele

En iyi erkek şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi çıkış yapan İngiliz şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi müzik grubu: Cold Play

En iyi uluslararası kadın şarkıcı: Rihanna

En iyi uluslararası erkek şarkıcı: Bruno Mars

En iyi uluslararası müzik grubu: Foo Fighters

En iyi uluslararası çıkış yapan şarkıcı: Lana Del Rey

Brıt Ödüllerini Adele Topladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Brıt Ödüllerini Adele Topladı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de bir kaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li vekilin TSK'yı hedef alan sözlerine sert tepki: Ordumuza iftira atılmasına izin veremeyiz Cani koca, boşanma aşamasındaki eşini çalıştığı markette av tüfeğiyle öldürdü Almanya Federasyonu teknik direktör Joachim Löw ile yola devam edecek Son Dakika: 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yeni tedbir! Toplu taşıma kullanamayacaklar Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı Bilim insanları, korona salgınını önlemenin yolunu açıkladı: Maske takma oranının yüzde 70'e çıkması gerekiyor