Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek

Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek

01.01.2012 18:00

Yeni yıl hem Apple, hem de Facebook kullanıcıları için 2 büyük tehlikeyle birlikte geldi!

Geçtiğimiz aylarda Apple ürünlerinde de yayılmaya başlayan virüs vakaları, artık iyice artmış durumda ve bu durum gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor.

Noel günü kendilerine atılan mail ile karşılaşan birçok Apple kullanıcısı, bu yeni elektronik dolandırıcılığın tehdidi altında. Her şey Apple'ın "sözde" müşteri hizmetleri tarafından atılan bir mail ile başlıyor. Birçok virüs ya da zararlı yazılımın aksine harika bir gramer ve dil ile yazılmış olan mail, kullanıcılardan fatura bilgilerini düzenlemelerini talep ediyor; yetmezmiş gibi aksi halde hesaplarının kapatılacağını bildiriyor.

Gönderilen mesajın üzerinde bulunan bir link sayesinde oturum açma sayfasına yönlendirilen kullanıcılardan bu sefer de kredi kartı bilgileri isteniyor. Asıl sorunsa burada başlıyor zira linkin bağlı olduğu adres her ne kadar "store.apple.com" olarak gözükse de aslında Apple ile alakası olmayan bir URL'ye bağlanıyor.

Apple'ın beraber çalıştığı Intego isimli güvenlik firmasıysa; "Bu tarz, üzerinde bir hayli çalışılmış sahte elektronik postalar, özellikle Noel ağaçlarının altında iPhone, iPod ya da iMac bulunan kullanıcıları rahatlıkla kandırabilir." diyerek bütün Mac ve Apple ürün kullanıcılarını uyardı.

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500

Son Dakika Teknoloji Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek - Son Dakika


Advertisement