Son Dakika Haberleri: Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek

Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek

8 yıl önce

Yeni yıl hem Apple, hem de Facebook kullanıcıları için 2 büyük tehlikeyle birlikte geldi!

Bu Virüs Kullanıcıları Bir Hayli Etkileyecek, System.String[]

Geçtiğimiz aylarda Apple ürünlerinde de yayılmaya başlayan virüs vakaları, artık iyice artmış durumda ve bu durum gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor.


Noel günü kendilerine atılan mail ile karşılaşan birçok Apple kullanıcısı, bu yeni elektronik dolandırıcılığın tehdidi altında. Her şey Apple'ın "sözde" müşteri hizmetleri tarafından atılan bir mail ile başlıyor. Birçok virüs ya da zararlı yazılımın aksine harika bir gramer ve dil ile yazılmış olan mail, kullanıcılardan fatura bilgilerini düzenlemelerini talep ediyor; yetmezmiş gibi aksi halde hesaplarının kapatılacağını bildiriyor.


Gönderilen mesajın üzerinde bulunan bir link sayesinde oturum açma sayfasına yönlendirilen kullanıcılardan bu sefer de kredi kartı bilgileri isteniyor. Asıl sorunsa burada başlıyor zira linkin bağlı olduğu adres her ne kadar "store.apple.com" olarak gözükse de aslında Apple ile alakası olmayan bir URL'ye bağlanıyor.


Apple'ın beraber çalıştığı Intego isimli güvenlik firmasıysa; "Bu tarz, üzerinde bir hayli çalışılmış sahte elektronik postalar, özellikle Noel ağaçlarının altında iPhone, iPod ya da i Mac bulunan kullanıcıları rahatlıkla kandırabilir." diyerek bütün Mac ve Apple ürün kullanıcılarını uyardı.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 06:00 Kaynak: Chip.com.trFotomontajla TIME dergisine kendisini kapak yapan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi istifa etti
Kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kardeşinden şikayetçi olmadı Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu