Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu - Son Dakika

Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu

01.10.2022 01:16

Burkina Faso'da devlet televizyonundan okunan bildiride ordu, ülkedeki güvenlik durumunu gerekçe göstererek iktidara el koydu. Bir sonraki emre kadar, anayasanın askıya alındığı, ülke sınırlarının kapatıldığı ve hükümetin feshedildiği ifade edildi.

Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı, askeri kamp çevresi ve yerleşim bölgelerinde duyulan silah seslerinin ardından, askerler ana yolları trafiğe kapattı.

Cumhurbaşkanlığı sarayının yakınında da büyük bir patlama meydana geldi.

Devlet televizyonunda bildiri okuyan ordu mensupları Geçiş Dönemi Devlet Başkanı Damiba'nın görevden alındığını açıkladı.

Damiba'nın yerine Yüzbaşı İbrahim Traore geçti

Ülke sınırlarının ikinci bir emre kadar kapatıldığı duyuruldu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bakan Yanık: 'İstatistikler bize son 5 yılda yaşlı bireylerin sayısının yüzde 24 oranında arttığını gösteriyor' Bakan Yanık: 'İstatistikler bize son 5 yılda yaşlı bireylerin sayısının yüzde 24 oranında arttığını gösteriyor' Bakan Akar, Bakü'deki 'Kardeş Yumruğu' tatbikatına katılan personele hitap etti Açıklaması Bakan Akar, Bakü'deki 'Kardeş Yumruğu' tatbikatına katılan personele hitap etti Açıklaması Bakan Çavuşoğlu: 'Finlandiya'dan henüz bize yönelik silah ambargosunun kaldırıldığına yönelik bir açıklama olmadı, bu açıklamayı da bekliyoruz. Bakan Çavuşoğlu: 'Finlandiya'dan henüz bize yönelik silah ambargosunun kaldırıldığına yönelik bir açıklama olmadı, bu açıklamayı da bekliyoruz.

Son Dakika Güncel Afrika ülkesi Burkina Faso'da ordu iktidara el koydu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement