Bursa'da Evler Kale Kilit Güvencesinde! - Son Dakika

Bursa'da Evler Kale Kilit Güvencesinde!

05.01.2012 11:07
Bursa'da Evler Kale Kilit Güvencesinde!

Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kale Kilit işbirliği ile Bursa'da "Güvenli Evler Gülümseyen Yüzler" adlı yeni bir proje başlattı.

Türkiye'de daha önce benzeri uygulanmamış projede, Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği suç analizi sonucunda riskli olarak belirlenen Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde, zemin ve birinci katlardaki 1.000 konutun kapı kiliti göbeği, Kale Tuzaklı Barel ile değiştirilecek. Proje 4 ay boyunca devam edecek.

Proje kapsamında belirlenen evlerin daire kapı kilit göbekleri (silindir-barel) daha yeni ve güvenliği arttırılmış nitelikli kilit göbekleri ile değiştirilirken, PVC kapı ve pencerelere ilave güvenlik mandalı ile balkonlara harekete duyarlı sensörlü lambalar da yerleştiriliyor.

"Güvenli Evler Gülümseyen Yüzler" projesi ile ev hırsızlıkları sayısının en aza indirilmesi, projenin olumlu sonuçlarından vatandaşların haberdar edilerek projenin il geneline yaygınlaştırılması, bireylerde hırsızlıklar konusunda bilinç oluşturulması ve polis halk ilişkilerinde güven artışı sağlanması hedefleniyor.

Proje süresince Kale Kilit ürünü olan Kale Tuzaklı Barel kullanılıyor. Klasik barellerden (silindir) daha üstün özelliklerle tasarlanan Kale Tuzaklı Barel, dışarıdan zorlandığında barelin dışarıda kalan kısmının kırılmasını ve dışarıdan yabancı bir cisimle barele ikinci kez müdahale edilememesini sağlıyor. Kale Tuzaklı Barel, ayrıca kırıldığında bile çalışır olma özelliğine sahip. Anahtarla kapının açılabilmesine izin veren ürün, kırılma sonucu foksiyonunu yitirmemesi nedeni ile mekân sahibine güvenlik ve ekstra kolaylık sunuyor.

YORUMLAR
500
Avrupa'yı karadul tehlikesi sardı! Örümcek, zehri nedeniyle büyük korku saçıyor Avrupa'yı karadul tehlikesi sardı! Örümcek, zehri nedeniyle büyük korku saçıyor Milli Savunma Bakanı Akar, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü Milli Savunma Bakanı Akar, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü AK PARTİ'Lİ YAZICI: TÜRKİYE BÜYÜK, GÜÇLÜ BİR ÜLKE AK PARTİ'Lİ YAZICI: TÜRKİYE BÜYÜK, GÜÇLÜ BİR ÜLKE
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bursa'da Evler Kale Kilit Güvencesinde! - Son Dakika


Advertisement