Son Dakika Haberleri: Bursa Türkiye'nin İlk Otomotiv Lisesi İş Garantili Eğitim Veriyor

Bursa Türkiye'nin İlk Otomotiv Lisesi İş Garantili Eğitim Veriyor

7 gün önce

Türkiye'nin ilk Otomotiv Lisesi iş garantili eğitim veriyorOtomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından sektöre nitelikli elemen yetiştirmek amacıyla Bursa'da kurulun lise, öğrencilerine iş garantili eğitim veriyor.

Türkiye'nin ilk Otomotiv Lisesi iş garantili eğitim veriyor

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından sektöre nitelikli elemen yetiştirmek amacıyla Bursa'da kurulun lise, öğrencilerine iş garantili eğitim veriyor. Birçok şirketle iş birliği halinde olan okulun müdürü Yunus Bulut, Burası, otomotiv sanayinin nitelikli eleman ihtiyacının karşılamak amacıyla inşa edilmiş, ve 2010 yılında eğitime başlamış ilk kurumdur. Otomotiv sektörüne hitap eden 6 alanda eğitim vermektedir dedi.

Türkiye'nin ilk ve tek otomotiv üzerine eğitim veren lisesi olan Bursa Otomotiv İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sunduğu kaliteli eğitim sayesinde öğrencilerine mezun olduklarında iş bulmalarında büyük kolaylık sağlıyor. 2010 yılında eğitim vermeye başlayan ve her 4 yılda teknolojik alt yapısını yenileyen okulun müdürü Yunus Bulut, sektörel işbirlikleri sayesinde öğrencilerinin deneyim kazandıklarını belirtti. Bu okulun Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği tarafından 2008 yılında otomotiv sanayinin nitelikli eleman ihtiyacının karşılamak amacıyla kurulduğunu ve 2010 yılında eğitme başlamış ilk kurum olduğunu aktaran Bulut, Otomotiv sektörüne hitap eden 6 alanda eğitim vermektedir. Mesleki teknik eğitimde önemsediğimiz en önemli hususlardan biri de sektör, eğitim işbirliğidir. Bu işbirliğini sağladığımızda sanayiye nitelikli iş gücü, ve okul için de nitelikli bir öğrenci profilini yakalamış olacağız diye konuştu.

3D YAZICI ÜRETİYORLAR

Okul Müdür Yardımcısı Nihal Göker, okulun sunduğu pek çok imkan sayesinde öğrencilerinin kendilerini geliştirdiklerini belirterek, Bugüne kadar dert kez mezun verdik. Mezunlarımızı pek çoğu otomotiv ana ve yan sanayinde iş imkanı bulabiliyor. Bu anlamda okulumuzda yürüttüğümüz pek çok proje ve protokolümüz var. Bu kapsamda gerek yurtiçi, gerek yurt dışından sanayi temsilcileriyle işbirliğiyle öğrencilerimizin bugün olduğu kadar otomotiv sanayinin geleceğine de hazır olabilmeleri için gayret içerisindeyiz. Onların hem bireysel gelişimlerini, hem teknik becerilerini endüstri 4.0'ın konuşulduğu, artık neredeyse 5.0'a geçileceğinin konuşulduğu dönemde türünün tek örneği olan okulumuzda gerçekleştirmeye ve hazırlamaya çalışıyoruz. Tüm atölye ve birimlerimizde son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla eğitim gerçekleştiriyoruz. Kadromuzun da yetkinliği sayesinde bugün hem yüksek teknolojiye sahip makinelerimiz var, hem de kendimiz 3D yazıcılarımızı üretir hale geldik. Şu an 8'inci 3D yazıcımızı okulumuza kazandırdık. Bu sayede öğrencilerimizi üreten ve ürettiğini kullanabilen bireyler haline getirmek istiyoruz şeklinde konuştu.

FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Okulun konseptinin çok farlı olduğunu belirten Göker, Lisemiz neredeyse bir fabrika gibi işliyor ve bunu destekleyecek şekilde kurucumuz Otomotiv İhracatçıları Birliği kurulduğumuzdan buyana her 5 yılda bir gelişen teknolojiyle birlikte teknolojik altyapımızı da yenileyerek, makine ve donanımlarımızı güçlendiriyor ifadelerini kullandı.Katar Emiri'nden, Türkiye'ye 15 Milyar Dolarlık Yatırım Devlete Her Yıl 822 Milyon Avro Arazi Kullanım Kirası Ödeyecek" Alexandra Stan'den Fenerbahçe'nin Kampanyasına Destek Emekliye İkramiye Müjdesi! Tutar 102 Lira Artabilir