Bursa Valiliğinden yasaklama kararı - Son Dakika

Bursa Valiliğinden yasaklama kararı

08.06.2022 15:18
Bursa Valiliğinden yasaklama kararı

12 Haziran'da düzenlenmesi planlanan "İmralı siyasetine karşı barışı savunmak" için Gemlik'e yürüyüş konusu ile ilgili olarak Bursa Valiliği yasaklama kararı yayımladı.

12 Haziran'da düzenlenmesi planlanan "İmralı siyasetine karşı barışı savunmak" için Gemlik'e yürüyüş konusu ile ilgili olarak Bursa Valiliği yasaklama kararı yayımladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre Bursa genelinde park, bahçe, genel yollar, kamu binaları önü, STK'ların önü, açık kapalı alanlar, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama gibi tüm eylemlerin yapılması yasaklandı.

Bursa Valiliği resmi internet sitesinde yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Sosyal paylaşım sitelerinde açık kaynaklarda yapılan çalışmalar neticesinde; yasa dışı PKK/KCK-PYD/ YPG terör örgütüne müzahir gruplarca 12 Haziran'da düzenlenmesi planlanan 'İmralı siyasetine karşı barışı savunmak' için Gemlik'e yürüyüş konusu ile alakalı ilimiz genelinde park/bahçe, genel yollar, kamu binaları önü, STK'ların önü, umuma açık kapalı alanlarda, umuma açık veya kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama ile bu kapsamdaki tüm eylem/etkinliklerin yapılması; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince engellenerek 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi gereğince belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin Bursa il sınırları içerisinde (İlimiz merkez ilçeleri, dış ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) 09.06.2022 günü saat 00.01'den - 15.06.2022 günü saat 23.59'a kadar 7 gün süreyle yasaklanmıştır." - BURSA

YORUMLAR
500
BTSO Başkanı Burkay'ın anne acısı BTSO Başkanı Burkay'ın anne acısı Bursa Valiliği ile TSE arasında enerji verimliliğine dair protokol imzalandı Bursa Valiliği ile TSE arasında enerji verimliliğine dair protokol imzalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bursa Valiliğinden yasaklama kararı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş