Son dakika Bursa Valiliği haberleri, Bursa Valiliği son dakika, son dakika Bursa Valiliği

Son Dakika Bursa Valiliği Haberleri

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  12:11 Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki kayıp 4 mürettebat için arama kurtarma çalışmaları 8. gününde devam ediyor. Bölgede 46 farklı unsurun görev aldığı çalışmalarda, denizden 36, havadan 3 ve karadan 7 arama faaliyeti gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar 2 mürettebatın cesedine ulaşıldı.

 • Batan gemi için aramalar devam ediyor: Görüş mesafesi sıfır, dalgıçlar elle arama yapıyor
  10:37 Batan gemi için aramalar devam ediyor: Görüş mesafesi sıfır, dalgıçlar elle arama yapıyor

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' isimli geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışmaları, 8'inci gününde 660 personelle denizden, havadan ve karadan devam ediyor. Görüş mesafesinin sıfır olması nedeniyle dalgıçlar elle arama yapıyor. Geminin kaptan köşkü, güverte ve kamaralar bir kez daha arandı ancak sonuç alınamadı. Çalışmalar, Yağcı Hüseyin Tutuk'un cenazesinin bulunduğu makine dairesinde yoğunlaştırılıyor.

 • Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp mürettebat için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
  10:24 Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisindeki kayıp mürettebat için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki kayıp 4 mürettebat için arama kurtarma çalışmaları 8. gününde devam ediyor. Aramalar havadan ve karadan alan tarama ile denizden arama kurtarma faaliyetleriyle sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  18:50 Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan Batuhan A isimli gemide kayıp 4 mürettebatı arama çalışmaları 7. gününde de devam ediyor. Arama çalışmalarına 572 personel, 30 dalgıç ve helikopterler de dahil olmak üzere çeşitli unsurlar katılıyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, makine dairesine girişin zor olması nedeniyle kısa boylu dalgıçların dalış gerçekleştirdiğini belirtti.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  18:35 Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan ve 2 kişinin cansız bedenine ulaşılan "Batuhan A" adlı kargo gemisindeki diğer 4 mürettebat için yürütülen arama kurtarma çalışmaları 7. gününde devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde batan geminin mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor
  15:16 Marmara Denizi'nde batan geminin mürettebatı için arama çalışmaları devam ediyor

  Marmara Denizi'nde batan 'BATUHAN A' isimli geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışmaları 7'nci gününde 572 personelle denizden, havadan ve karadan sürdürülüyor. Deniz Kuvvetleri Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, TCG AKIN kurtarma gemisi üzerinden dalış yapan Birinci Sınıf Dalgıç (BSD) Özel İhtisaslı personel tarafından geminin iç bölmelerinde aramalar sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  11:13 Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan ve 2 kişinin cansız bedenine ulaşılan "Batuhan A" adlı kargo gemisindeki diğer 4 mürettebat için yürütülen arama kurtarma çalışmaları 7. gününde devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında İkinci Ceset Bulundu
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında İkinci Ceset Bulundu

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazında yapılan aramalarda ikinci cesedin, çalışanlardan Hüseyin Tutuk'a ait olduğu belirlendi. Gemide kayıp olan diğer 4 personel için aramalar sürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında İkinci Ceset Bulundu
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında İkinci Ceset Bulundu

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazında yapılan aramalarda ikinci cesedin, çalışanlardan Hüseyin Tutuk'a ait olduğu belirlendi. Gemide kayıp olan diğer 4 personel için arama çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında Bir Cesede Daha Ulaşıldı
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında Bir Cesede Daha Ulaşıldı

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazında yapılan aramalarda bir cesede daha ulaşıldı. Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan geminin enkazında ve kıyıda kayıp mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçlar ve SAS komandoları enkazda çalışmalara destek veriyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, enkazda yapılan aramalarda bir personelin cesedine ulaşıldığını belirtti ve diğer kayıp personeller için aramaların devam ettiğini bildirdi.

 • Marmara Denizi'nde batan gemide 1 cansız bedene daha ulaşıldı
  20 Şub Marmara Denizi'nde batan gemide 1 cansız bedene daha ulaşıldı

  Marmara Denizi'nde batan Batuhan A gemisinin mürettebatından bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. SAS komandoları cansız bedene, geminin makine dairesinde ulaştı. Kimlik tespiti sonucunda cansız bedenin, Hüseyin Tutuk isimli mürettebata ait olduğu belirlendi.

 • Osmangazi'de Yeni Polis Merkezi Hizmete Açıldı
  20 Şub Osmangazi'de Yeni Polis Merkezi Hizmete Açıldı

  Bursa'da bulunan Merinos Polis Merkezi Amirliği'nin 2 katlı yeni hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'nin ortak çalışmalarıyla inşa edilen yeni hizmet binası, hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Gemi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan Batuhan A adlı kargo gemisindeki diğer 5 denizci için arama kurtarma çalışmaları 6. gününde devam ediyor. Gemiyle ilgili hava, kara ve denizde yapılan çalışmalara 571 personel katılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri Sualtı Savunma komandoları da arama çalışmalarına destek veriyor. Kurtarma planında TCG Akın Gemisi, Batuhan A gemisine dalışları koordine ederken, Nene Hatun Gemisi İnsansız Su Altı Robotu ile görüntüleme ve tarama yapıyor. Bölgede bulunan diğer gemiler ve balıkçı tekneleri de arama faaliyetlerine katılıyor.

 • 13 balıkçı teknesi arama çalışmalarına destek veriyor
  20 Şub 13 balıkçı teknesi arama çalışmalarına destek veriyor

  Marmara Denizi açıklarında batan Batuhan A. isimli gemide kaybolan 5 mürettebatı arama çalışmaları 6. gününde de devam ediyor. Bugün çalışmalara 4 Sualtı Savunma komandoları da katılarak toplam sayı 30'a çıktı. Balıkçı tekneleri ise belirlenen bölgelerde arama çalışmalarına destek veriyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  20 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki diğer 5 denizci için arama kurtarma çalışmaları 6. gününde devam ediyor. Gemiyle ilgili hava, kara ve denizde yapılan çalışmalara 571 personel katılıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Sualtı Savunma (SAS) komandolarından da 4 dalgıç destek veriyor. Arama çalışmalarına balıkçı tekneleri de katılıyor.

 • Dalgıçlar 9'uncu dalışlarını gerçekleştirdi, makine dairesinde aramalar başlatıldı
  19 Şub Dalgıçlar 9'uncu dalışlarını gerçekleştirdi, makine dairesinde aramalar başlatıldı

  Marmara Denizi açıklarında batan Batuhan A gemisinde kaybolan 5 mürettebatı arama çalışmaları 5. gününde de devam ediyor. Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçlar, 9. dalışlarını gerçekleştirerek geminin makine dairesinde arama çalışmalarına başladı.

 • Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  19 Şub Marmara Denizi'nde Batan Gemi Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi açıklarında batan Batuhan A isimli gemide kaybolan 5 mürettebatı arama çalışmaları 5. gününde de devam ediyor. Vali Mahmut Demirtaş kriz merkezine gelerek mürettebatın yakınlarına bilgi verdi. Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçların 9. dalışlarını gerçekleştirerek geminin makine dairesinde arama çalışmalarına başladığı öğrenildi. Arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden 573 personel ile sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  19 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan 'Batuhan A' adlı kargo gemisindeki diğer 5 denizci için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Geminin enkazına dalgıçlar sekizinci kez dalış gerçekleştirdi. Arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden büyük bir dikkatle sürdürülüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında Yapılan Yedinci Dalışta Sancak Koridoru Görüntülendi
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi Enkazında Yapılan Yedinci Dalışta Sancak Koridoru Görüntülendi

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan kargo gemisi enkazında yapılan yedinci dalışta sancak koridoru görüntülendi. Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında deniz tabanına oturan gemiyle ilgili arama kurtarma çalışmalarına 852 personel katılıyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçlar, enkaza yapılan dalışlarda çalışmalarını sürdürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları ise geminin enkazından 6 kilometre uzaklıkta bulunan midye çiftliğini tarıyor. Arama çalışmaları karada da devam ediyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, devletin tüm imkanlarıyla sahada çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Yedinci Dalış Yapıldı
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Yedinci Dalış Yapıldı

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan kargo gemisi için yapılan arama kurtarma çalışmaları kapsamında enkaza yedinci dalış gerçekleştirildi. Geminin enkazında yapılan taramalar sürerken, karada da arama kurtarma ekipleri destek veriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları ise geminin enkazından 6 kilometre uzaklıkta bulunan midye çiftliğini tarıyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, devletin tüm imkanlarıyla çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisindeki Diğer Kişileri Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisindeki Diğer Kişileri Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan kargo gemisindeki diğer 5 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında denizin tabanına oturan gemiyle ilgili çalışmalarda 852 personel görev alıyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçlar ve görüntüleme cihazlarıyla yapılan çalışmalarda beşinci dalış gerçekleştirildi. Ayrıca, karadaki arama kurtarma ekipleri de destek veriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı dalgıçlar ise geminin enkazından uzakta bulunan bir midye çiftliğini tarıyor.

 • İmralı Adası açıklarında batan geminin içi böyle görüntülendi
  18 Şub İmralı Adası açıklarında batan geminin içi böyle görüntülendi

  Balıkesir'in Marmara Adası ilçesinden yola çıkan ve fırtınaya yakalanan mermer tozu yüklü gemi, İmralı Adası açıklarında battı. Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçlar, geminin içindeki arama çalışmalarını su altı kamerasıyla kaydetti. Geminin kamaraları, kaptan köşkü ve diğer odaları görüntülendi.

 • İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor
  18 Şub İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor

  İmralı Adası açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 4. gününe girerken, dalgıçlar batık gemiye yeniden dalış gerçekleştirdi. Arama çalışmaları havadan da görüntülendi. Balıkesir'in Marmara Adası ilçesinden yola çıkan gemide bulunan 6 mürettebattan aşçı Zeynep Kılınç'ın cansız bedeni çıkarıldı. Diğer 5 mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.

 • İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor
  18 Şub İmralı Adası'nda batan gemideki mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor

  İmralı Adası açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 4. gününe girerken, dalgıçlar batık gemiye yeniden dalış gerçekleştirdi. Dalgıçların gemi enkazında arama yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Batan geminin aşçısı Zeynep Kılınç'ın cansız bedeni bulunarak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Diğer 5 mürettebatın arama çalışmaları havadan, karadan ve denizden sürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Beşinci Dalış Başladı
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Beşinci Dalış Başladı

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan Batuhan A adlı kargo gemisindeki diğer 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Geminin enkazına beşinci dalış gerçekleştirildi ve toplam 852 personel görev alıyor. Denizden yapılan çalışmaların yanı sıra karadaki tarama faaliyetlerine de arama kurtarma ekipleri destek veriyor. Geminin enkazının 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenmişti.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan Batuhan A adlı kargo gemisindeki diğer 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları 4. gününde devam ediyor. Geminin enkazı, 51 metre derinlikte denizin tabanına oturmuş durumda. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçlar, enkaza dalışlar gerçekleştiriyor. Arama çalışmaları sürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Ceset Bulundu
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Ceset Bulundu

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazında yapılan dalışta kayıp 6 kişiden birinin cesedi bulundu. Dalgıçlar tarafından çıkarılan cesedin, gemide aşçı olarak çalışan Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Kılınç'ın cenazesi ailesine teslim edilmek üzere Adana'ya götürülecek.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Ceset Bulundu
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Ceset Bulundu

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazına yapılan dalışta kayıp 6 kişiden birinin cesedi bulundu. Geminin enkazında çalışmalar devam ederken, bir personelin cesedine ulaşıldı. Ceset, Karacabey Kurşunlu Limanı'na getirildi ve otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Cesedin, gemide aşçılık yapan 33 yaşındaki Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Bir Ceset Bulundu
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Bir Ceset Bulundu

  Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazına yapılan dalışta kayıp 6 kişiden birinin cesedi bulundu. Geminin enkazında çalışma yapan dalgıçlar, 51 metre derinlikte bir personelin cesedine ulaştı. Ceset, kimlik tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

 • Marmara'da batan kargo gemisine geç mi müdahale edildi? Valilik'ten açıklama var
  17 Şub Marmara'da batan kargo gemisine geç mi müdahale edildi? Valilik'ten açıklama var

  Marmara Denizi'nde batan Batuhan A. gemisinin 1 mürettebatının cansız bedenine ulaşıldı, diğer 5 mürettebat için aramalar devam ediyor. Mürettebatta birinin eşine 06.09'da mesaj yazdığı iddiaları üzerine gemiye geç müdahale edildiği ileri sürüldü. Bursa Valiliği, gemiden yardım çağrısının saat 06.28'de yapıldığını, konum bilgisi sinyalinin de bundan 4 dakika sonra alındığını bildirdi. Açıklamada ''06.50'de sinyalin geldiği bölgeye derhal intikale başlamıştır'' ifadeleri kullanıldı.

 • Marmara Denizi'nde batan gemideki 6 mürettebattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
  17 Şub Marmara Denizi'nde batan gemideki 6 mürettebattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

  Marmara Denizi'nde İmralı Adası'nın güneyinde batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmalarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Cansız bedenin geminin aşçısı Zeynep Kılınç'a ait olduğu belirlendi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Cesede Ulaşıldı
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazında Cesede Ulaşıldı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazına yapılan dalışta kayıp 6 kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, geminin enkazında bir personelin cesedine ulaşıldığını belirtti ve kimlik tespiti için çalışmanın sürdüğünü ifade etti. Bölgede 700'den fazla kişinin katılımıyla çalışmalara devam ediliyor.

 • İmralı Adası'nda Batan Gemideki Mürettebatın Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  17 Şub İmralı Adası'nda Batan Gemideki Mürettebatın Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  İmralı Adası açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 3. gününe girerken, 705 personel ile yapılan çalışmalar devam ediyor. İstanbul Tuzla'daki tersanelerde bakımdan çıkan geminin fotoğrafı ortaya çıktı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, kayıp denizcilerin cesedine ulaşıldığı iddialarını yalanladı.

 • Bursa Valisi: İddialar doğru değil
  17 Şub Bursa Valisi: İddialar doğru değil

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Marmara Denizi'nde batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin mürettebatından iki kişinin cesedine ulaşıldığı iddiasının doğru olmadığını açıkladı. Vali Demirtaş, geminin batmasıyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

 • Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisinin mürettebatı için arama kurtarma çalışmaları sürüyor
  17 Şub Marmara Denizi'nde Batuhan A adlı kargo gemisinin mürettebatı için arama kurtarma çalışmaları sürüyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için başlatılan arama kurtarma çalışması üçüncü gününde sürüyor. Geminin enkazının 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenmiştir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, hava şartlarının elverişli olması durumunda bugün enkaza dalış gerçekleştirecektir.

 • Marmara'da batan kargo gemisi mürettebatının ailesine gönderdiği video ortaya çıktı
  16 Şub Marmara'da batan kargo gemisi mürettebatının ailesine gönderdiği video ortaya çıktı

  Marmara Denizi'nde 69 metre boyundaki kargo gemisinin batma anına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Gemideki 6 mürettebattan biri olan Hüseyin Tutuk tarafından olaydan dakikalar önce kaydedilen ve yakınlarına gönderilen videoda, Tutuk'un ''Allah'ım sen yardım et'' dediği duyuluyor.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi
  16 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 7. kez düzenlendi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı 7. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, iş arayanlarla işverenleri bir araya getirdi. Binlerce katılımcının yer aldığı etkinlikte, iş imkanları sunuldu ve seminerler düzenlendi.

 • Vali Demirtaş: Batan gemiye dalış saat 17.00'dan sonra gerçekleştirilecek
  16 Şub Vali Demirtaş: Batan gemiye dalış saat 17.00'dan sonra gerçekleştirilecek

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, batan gemide kayıp olan 6 personeli aramak için saat 17.00'den itibaren dalgıçların dalış gerçekleştireceklerini duyurdu. Çalışmalara 9 gemi, 2 uçak, 1 helikopter ve yaklaşık 500 personel katılıyor. Kurtarma operasyonu için hava şartlarına rağmen saat 17.00'den sonra dalış gerçekleştirilecek.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı
  16 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için başlatılan arama kurtarma çalışması kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri enkaza dalış yapacak. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti ve geminin enkazında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Görüntüleme cihazlarıyla kayıp mürettebatın yeri henüz tespit edilemedi.

 • Bursa Valisi, Batan Gemiye Dalgıçlarla Arama Çalışmalarının Başlayacağını Duyurdu
  16 Şub Bursa Valisi, Batan Gemiye Dalgıçlarla Arama Çalışmalarının Başlayacağını Duyurdu

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, batan Batuhan A isimli gemide kaybolan 6 personelin aranması için saat 17.00'den itibaren dalgıçların dalış gerçekleştireceğini duyurdu. Vali Demirtaş, arama çalışmalarının devam ettiğini ve umutlu olduklarını belirtti.

 • Kayıp mürettebat için ekipler seferber oldu: Havadan ve denizden arama çalışmaları sürüyor
  16 Şub Kayıp mürettebat için ekipler seferber oldu: Havadan ve denizden arama çalışmaları sürüyor

  Marmara Deniz'inde batan BATUHAN-A isimli kargo gemisinde bulunan 6 mürettebatın arama kurtarma çalışmaları 456 personelle devam ediyor. Arama kurtarma gemileri, uçaklar, helikopterler ve deniz polis ekibi havadan ve denizden arama çalışmalarına katılıyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, kayıp mürettebatı arama çalışmasına 456 personelin katıldığını açıkladı.

 • Kayıp mürettebat için ekipler seferber oldu: Havadan ve denizden arama çalışmaları sürüyor
  16 Şub Kayıp mürettebat için ekipler seferber oldu: Havadan ve denizden arama çalışmaları sürüyor

  Marmara Deniz'inde batan BATUHAN-A isimli kargo gemisinde kaybolan 6 mürettebatı bulmak için 456 kişilik arama kurtarma ekibi görevlendirildi. Arama çalışmalarına gemiler, helikopterler ve deniz uçaklarıyla birlikte karadan da ekipler katılıyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, çalışmalara katılan personel sayısını açıkladı.

 • Marmara Deniz'inde Batan Kargo Gemisindeki Mürettebatın Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  16 Şub Marmara Deniz'inde Batan Kargo Gemisindeki Mürettebatın Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Deniz'inde batan BATUHAN-A isimli kargo gemisinde bulunan 6 mürettebatın arama kurtarma çalışmaları 456 personelle devam ediyor. Çok sayıda gemi, römorkör, uçak ve helikopterin katıldığı çalışmalar da havadan görüntülendi. Gemideki mürettebatın bulunması için deniz ve karadan yapılan arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazına Dalış İçin Hazırlık Yapılıyor
  16 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinin Enkazına Dalış İçin Hazırlık Yapılıyor

  Marmara Denizi'nde batan ve 6 kişilik mürettebatı bulunan 'Batuhan A' adlı kargo gemisinin enkazına ulaşıldıktan sonra dalış için hazırlık yapılıyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, geminin batığının su altı robotuyla ulaşıldığını ve dalışın gün içinde gerçekleştirileceğini belirtti. Arama kurtarma çalışmaları ise 456 personel ile devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazı Tespit Edildi
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Geminin Enkazı Tespit Edildi

  Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Bursa'nın Gemlik ilçesine yük taşıyan Batuhan A adlı kargo gemisi, Marmara Denizi'nin 51 metre derinliğinde batmış olarak tespit edildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan arama çalışmalarında gemi enkazı sonar cihazı ile görüntülendi. Kayıp mürettebat için arama kurtarma faaliyetleri sürerken, Türkiye'nin en büyük arama kurtarma gemisi Nene Hatun ve Kocaeli'den gelen mayın arama gemisi de çalışmalara destek veriyor. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, olayın başından beri Mudanya'daki kriz merkezinde çalışmaları yönetiyor.

 • Marmara Denizi'nde batan geminin yeri tespit edildi! İşte su altındaki ilk görüntüsü
  15 Şub Marmara Denizi'nde batan geminin yeri tespit edildi! İşte su altındaki ilk görüntüsü

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisine ait olduğu değerlendirilen su altı tarama görüntüsü tespit edildi.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için arama kurtarma çalışması 275 personelle devam ediyor. Gemiden bir boş can salı bulunmuş olup, Sahil Güvenlik ekipleri ve dalgıç polisler tarafından denizden ve kıyıdan tarama yapılmaktadır.

 • Bursa Valisi: Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi için kurtarma çalışmaları devam ediyor
  15 Şub Bursa Valisi: Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi için kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi ile ilgili yeni bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 275 personel ve 28 araçtan oluşan kurtarma ekiplerinin çalışmalara devam ettiği belirtildi. Gemide bulunan 6 kişilik mürettebatın kurtarılması için AFAD, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi, Jandarma, UMKE, ANDA, AKUT ve NAK ekipleri görevlendirildi.

 • Marmara Denizi'nde batan geminin son görüntüleri ortaya çıktı
  15 Şub Marmara Denizi'nde batan geminin son görüntüleri ortaya çıktı

  Marmara Denizi'nde batan Batuhan A adlı kuru yük gemisinin son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde gemi kaptanının başka bir gemiyi selamladığı görüldü. Gemide bulunan 6 kişilik mürettebatın kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için kurtarma çalışmaları sürüyor. Gemideki 6 personel için denizden ve karada bulunan AFAD, Sahil Güvenlik ve jandarma timleri tarafından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Bursa Valisi: Batan kargo gemisindeki 6 personel için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
  15 Şub Bursa Valisi: Batan kargo gemisindeki 6 personel için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Marmara Denizi'nde batan kargo gemisi ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, gemide bulunan 6 personelin arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Bursa'nın Gemlik ilçesine kuru yük getiren kargo gemisi, 14 Şubat'ta battı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda ekip gönderildi ve arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

 • Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mermer Yüklü Olduğu Açıklandı
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Geminin Mermer Yüklü Olduğu Açıklandı

  Marmara Denizi'nde İmralı Adası'nın güneyinde batan kuru yük gemisinin mermer yüklü olduğu bildirildi. 6 kişilik mürettabatın kimliğinin belirlendiği, bu isimlerin daha sonra açıklanacağı belirtildi. Bölgede hava durumunun geceye göre daha sakin olması dikkat çekti. Gemideki mürettebatı arama çalışmaları devam ederken, helikopterler hava şartları nedeniyle kaldırılamıyor. Gelişmeler Bursa Valisi Mahmut Demirtaş tarafından Mudanya kriz merkezinden yönetiliyor.

 • Kargo gemisi İmralı Adası açıklarında battı
  15 Şub Kargo gemisi İmralı Adası açıklarında battı

  Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Bursa'nın Gemlik ilçesine kuru yük getiren 69 metrelik kargo gemisi Marmara Denizi'nde battı. Gemide 6 kişilik mürettebat bulunuyor ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için kurtarma çalışması başlatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından olay yerine botlar sevk edildi. Gemideki mürettebatın kurtarılması için yoğun çalışmalar sürüyor.

 • Balıkesir'den Bursa'ya kuru yük taşıyan gemi Marmara Denizi'nde battı
  15 Şub Balıkesir'den Bursa'ya kuru yük taşıyan gemi Marmara Denizi'nde battı

  Balıkesir'in Marmara Adası'ndan Bursa'nın Gemlik ilçesine kuru yük getiren 69 metrelik kargo gemisi Marmara Denizi'nde battı. Gemide 6 kişilik mürettebat bulunuyor ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Marmara Denizi'nde kargo gemisi battı! 6 mürettebatı kurtarmak için çalışmalar başladı
  15 Şub Marmara Denizi'nde kargo gemisi battı! 6 mürettebatı kurtarmak için çalışmalar başladı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alan 69 metre boyundaki kargo gemisi battı. Gemideki 6 Türk mürettebatın kurtarılması için Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri çalışma başlatırken, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş geminin battığı bölgede dalgaların boyunun 3 metreye yaklaştığını belirtti.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan 69 metre boyundaki kargo gemisinin mürettebatı için kurtarma çalışması başlatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından olay yerine hızlı tahlisiye botları yönlendirildi. Türk vatandaşı olan 6 kişilik mürettebatın kurtarılması için yoğun çaba sarf ediliyor.

 • Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Ailesiyle Birlikte Tarihi Çarşı'da Alışveriş Yaptı
  11 Şub Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Ailesiyle Birlikte Tarihi Çarşı'da Alışveriş Yaptı

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, eşi ve çocuğuyla birlikte Tarihi Çarşı'ya çıkıp esnafla sohbet edip alışveriş yaptı. Vali Demirtaş, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla mutlu bir aileye sahip olmanın en büyük zenginlik olduğunu vurguladı.

 • Harmancık'ta Krom Madeninde Göçük: 1 İşçi Hayatını Kaybetti
  10 Şub Harmancık'ta Krom Madeninde Göçük: 1 İşçi Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın Harmancık ilçesinde bulunan krom madeninde meydana gelen göçük sonucunda Beytullah Çuhadar hayatını kaybetti. Çalışma arkadaşları tarafından kurtarılan Çuhadar, hastaneye kaldırıldı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Cenazesi Karaca Mahallesi Camisi'nde kılınan namazın ardından ilçe Mezarlığı'na defnedildi.

 • Türk Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, Sendika Yönetiminin Hukuksuz İşlemlerine Karşı Hukuki Mücadele Başlattı
  09 Şub Türk Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, Sendika Yönetiminin Hukuksuz İşlemlerine Karşı Hukuki Mücadele Başlattı

  Eski Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Metin Öksüz, 2018 yılında gelen yeni sendika yönetiminin rakip adayları destekleyen şube yöneticilerine karşı operasyon yaptığını, bu kapsamda şubesini kapattığını ileri sürerek, konuyu yargıya taşıdığını söyledi. Öksüz, sendikaların ehliyete, liyakate, adalete, demokrasiye önem vermesi gerektiğini ve hukukun üstünlüğünün kimseye tanınmaması gerektiğini belirtti.

 • 6 Şubat 2023 Depremleri Anma Programları Düzenlendi
  06 Şub 6 Şubat 2023 Depremleri Anma Programları Düzenlendi

  Bursa, Çanakkale, Eskişehir ve Kütahya'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma programları düzenlendi. Bursa'da AFAD İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen programda fotoğraf sergisi açıldı. Çanakkale'deki programda Vali İlhami Aktaş konuşma yaptı ve saygı duruşunda bulunuldu. Eskişehir'de AFAD İl Müdürlüğü'nde anma programı gerçekleştirildi ve camilerde Kur'an-ı Kerim okundu. Kütahya'da Vali Musa Işın konuşma yaparak Kütahya'nın deprem bölgesine yaptığı yardımları anlattı.

 • Bursa'da depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi
  06 Şub Bursa'da depremde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi

  Asrın felaketinin yıldönümünde, depremde hayatını kaybedenler için Bursa Ulu Cami'de dualar edildi. AFAD tarafından UNESCO Meydanı'nda Arama Kurtarma Malzemeleri ve Fotoğraf Sergisi düzenlenirken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaralar tamamen sarılana kadar bölgedeki çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karanfillerle karşıladılar
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karanfillerle karşıladılar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Bursa'ya geldi. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürgan ile Ak Parti Bursa Milletvekilleri tarafından karşılandı. Erdoğan, protokol mensuplarıyla görüştükten sonra Tofaş Kapalı Spor Salonu'nda adayları açıklayacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'ya gelerek 17 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı
  02 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'ya gelerek 17 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Bursa'ya geldi.

 • Bursa'da Kaçak Yapıya Direnen Kadın ve Akrabaları İkna Edildi
  01 Şub Bursa'da Kaçak Yapıya Direnen Kadın ve Akrabaları İkna Edildi

  Bursa'da kaçak yapıların yıkımı için gelen ekiplere direnen bir kadın ve beraberindeki 4 akrabası, uzun uğraşlar sonucunda ikna edildi. Yıldırım Belediyesi ve polis ekipleri, kaçak yapıların önüne geçmek için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Olay sırasında çatıya çıkan kadın ve akrabaları, güçlükle ikna edilerek aşağıya indirildi.

 • Bursaspor Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Valisi'ni Ziyaret Etti
  30 Oca Bursaspor Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Valisi'ni Ziyaret Etti

  Bursaspor Başkanı Sinan Bür ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Bür, Vali Demirtaş'a isminin yazılı olduğu Bursaspor formasını hediye etti.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Üretim yapan firmalara destek artacak
  27 Oca Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Üretim yapan firmalara destek artacak

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin kalkınma hedefleri doğrultusunda üretim yapan firmalara sundukları destekleri artıracaklarını açıkladı. Bakan Kacır, Türkiye ekonomisinin geleceğini Ar-Ge, inovasyon ve ihracatın belirleyeceğini belirtti. Ayrıca, KOSGEB'de destek limitlerinin en az yüzde 100 artırılacağını ve dijital ve yeşil dönüşüme de güçlü destek verileceğini söyledi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Türkiye'ye yüksek teknoloji yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz
  26 Oca Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Türkiye'ye yüksek teknoloji yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknolojiyi üretmek için de iyi işleyen bir AR-GE, inovasyon ve girişimcilik ekosistemi şart. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde son 22 yılda bilime ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla güçlü bir ekosistem inşa ettik." dedi.

 • Türkiye Uzay Programı, İnsanlı Uzay Misyonlarının Devamını Hedefliyor
  26 Oca Türkiye Uzay Programı, İnsanlı Uzay Misyonlarının Devamını Hedefliyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, insanlı ilk uzay misyonunun devamının geleceğini belirterek "Türkiye halihazırda uydu geliştirme ve üretiminde sahip olduğu önemli kabiliyeti, deneyimi, birikimi önümüzdeki dönemde derin uzay programlarında daha ileri seviyelere çıkaracak.

 • Bakan Kacır: 'Togg'un Bursa'ya kurulmasından memnuniyetsiz olan siyasetçiler var'
  26 Oca Bakan Kacır: "Togg'un Bursa'ya kurulmasından memnuniyetsiz olan siyasetçiler var"

  Bakan Kacır: "Togg'un Bursa'ya kurulmasından memnuniyetsiz olan siyasetçiler var" Bakan Kacır, Bursa'da Üretim ve Uygulama Merkezi'ni açtı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Togg'un Bursa'ya kurulmasından memnuniyetsiz olan siyasetçiler var" dedi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Bursa'ya yüksek teknoloji yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz
  26 Oca Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Bursa'ya yüksek teknoloji yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bursa'da gerçekleştirdiği açılışta, Bursa'ya yüksek teknoloji yatırımları kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Bakan Kacır, Türkiye'nin uzay misyonunu gerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren astronotumuz Alper Gezeravcı ile canlı bağlantı gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca, Bursa'da Kompozit Malzeme ve Teknik Tekstil Prototip Üretim ve Uygulama Merkezi'nin açılışını yaptı.

 • TÜBİTAK, Uluslararası Araştırmacılar Programı çağrısını ilan etti
  26 Oca TÜBİTAK, Uluslararası Araştırmacılar Programı çağrısını ilan etti

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı ve TÜBİTAK Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı çağrılarını ilan ettiklerini açıkladı. Bu çağrılarla birçok bilim insanının Türkiye'ye gelmesi ve Türk bilim insanlarının beyin göçünün tersine dönmesi hedefleniyor. Ayrıca Türkiye'nin uzay teknolojileri ve uzay bilimi alanında küresel düzeyde önemli bir oyuncu olmaya devam edeceği belirtildi.

 • SMA Hastası Havvanur için Kampanya Devam Ediyor
  26 Oca SMA Hastası Havvanur için Kampanya Devam Ediyor

  Bursa'da SMA Tip-1 hastası olan Havvanur Koca için başlatılan kampanyada gerekli paranın yüzde 63'ü toplandı. Kızının ilacını alabilmesi için kilo sınırını aşmaması gerektiğini belirten anne Nurcan Koca, evladını aç bırakmak zorunda kaldığını ve ilacı alamama korkusuyla yaşadığını söyledi. Kampanya, 2,5 yıldır devam ediyor ve valilik onaylıdır.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da karne dağıttı
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da karne dağıttı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da bir okulda öğrencilere karne ve hediyelerini dağıttı. Bakan Tunç'a Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz eşlik etti. Başarılı öğrencilere bisiklet hediye edildi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da karne dağıtım törenine katıldı
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da karne dağıtım törenine katıldı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Tunç, Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu'nu ziyaret ederek resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerle sohbet etti ve karnelerini dağıttı. Bakan Tunç'a Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve diğer yetkililer eşlik etti.

 • Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli
  19 Oca Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli

  ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, "Cezalandırıcı adalet anlayışından öte, çocuğun içinde bulunduğu ortamdan çıkarılıp korunmasını amaçlıyoruz.

 • Bakan Tunç: '2023 yılında 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlandı'
  19 Oca Bakan Tunç: "2023 yılında 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlandı"

  Bakan Tunç: "2023 yılında 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlandı" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Çocuklar ve taraflar hakkında gerekli tedbirlerin de alınmasını sağlamak maksadıyla;

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa Çocuk Adalet Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son 21 yıldır politikalarımızın temeline çocuğun üstün yararını mutlak bir şekilde koyuyoruz.

 • Bakan Tunç, '2023 yılında 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlandı'
  19 Oca Bakan Tunç, "2023 yılında 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlandı"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Çocuklar ve taraflar hakkında gerekli tedbirlerin de alınmasını sağlamak maksadıyla; 2023 yılında toplam 131 bin 371 sosyal inceleme raporu hazırlanmış, yine 2023 yılında 31 bin 38 ifade işlemine eşlik edilerek çocuk ve mağdurlara psiko-sosyal destek sağlanmıştır.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türk astronotunun uzay yolculuğunu izledi
  19 Oca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türk astronotunun uzay yolculuğunu izledi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nde (GUHEM) canlı yayınlanan ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğunu izledi. Türkiye'nin uzay teknolojisinde ilerleme sağladığını belirten Bakan Tunç, Türkiye Yüzyılı'nın bilimin de yüzyılı olacağını söyledi. Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğunda 13 deney yapacağını belirten Bakan Tunç, Türkiye'nin uzay teknolojisi alanında ilerlemeye devam edeceğini vurguladı.

Advertisement