Son Dakika Haberleri: Cameron'un Yardımcısı Facebook'ta İşe Başladı

Cameron'un Yardımcısı Facebook'ta İşe Başladı

9 ay önce

İNGİLTERE'de David Cameron ve muhafazakarlarla 2010 yılında koalisyon hükümeti kuran liberal demokratların lideri 51 yaşındaki Nick Clegg'in, Facebook'taki yeni görevine ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Cameron'un Yardımcısı Facebook'ta İşe Başladı, System.String[]
İNGİLTERE'de David Cameron ve muhafazakarlarla 2010 yılında koalisyon hükümeti kuran liberal demokratların lideri 51 yaşındaki Nick Clegg'in, Facebook'taki yeni görevine ocak ayında başlayacağı belirtildi. ABD medyasında yer alan haberlere göre, Clegg'in, yapılan veri güvenliği ihlali sebebiyle Avrupalı ve Amerikalı regülatörlerin soruşturmasına maruz kalan Facebook'un yasal düzenlemelerle başa çıkmasına yardımcı olması amacıyla göreve getirileceği ifade edildi.

'FACEBOOK'TAN DUYURDU'

Kişisel Facebook hesabından yeni görevi hakkında paylaşımda bulunan Clegg, Facebook'un, sadece sosyal yaşamın bir parçası değil, aynı zamanda bireylerin mahremiyeti, demokratik süreçlerin bütünlüğü, serbest konuşma özgürlüğü ve yasak içerik arasındaki denge gibi toplum olarak karşılaşılan en karmaşık ve zor soruların kalbi olduğunu belirtti.

Clegg açıklamasında, "Facebook'un, teknolojinin iyiliğin yanında olmasını sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki insanlar, kuruluşlar, hükümetler ve düzenleyicilerle birlikte çalışarak bu sorulara cevap bulunması yönünde bir rol oynamaya devam etmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Londra merkezli Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının, 50 milyon Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verileri, ABD'de kasım 2016'da yapılan başkanlık seçimleri ile İngiltere'de haziran 2016'da gerçekleşen AB referandumunu etkilemek için kullandığına dair suçlamalar, küresel ölçekte bir krize yol açmıştı. Avrupalı ve Amerikalı regülatörler, Facebook hakkında soruşturma açmış, gelişmelerin ardından, ünlü sosyal paylaşım sitesinin hisseleri büyük değer kaybetmişti.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 21.10.2018 01:39 HDP, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentisini açıkladı Camiye bırakılan notu gören imam, mutluluktan uçtu Sandık görevlisinin cenazesine katılan Binali Yıldırım zor anlar yaşadı!