Çeşme Marina'nın Hedefi Jet Sosyete - Son Dakika

Çeşme Marina'nın Hedefi Jet Sosyete

14.08.2008 11:16
Çeşme Marina'nın Hedefi Jet Sosyete, System.String[]

Ic İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve Camper & Nicholsons Marinas International'ın, "Çeşme Marina" Projesi ile Çeşme'yi Uluslararası Bir Çekim Merkezi Haline Getirmeyi Planladığı Bildirildi.

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve Camper & Nicholsons Marinas International'ın, “ Çeşme Marina” projesi ile Çeşme'yi uluslararası bir çekim merkezi haline getirmeyi planladığı bildirildi.

Çeşme Marina Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle kiralanan Çeşme Yat Limanı, geçekleştirilecek olan Çeşme Marina Projesiyle, önümüzdeki yaz mevsiminde dünya jet sosyetesinin yatlarına ev sahipliği yapacak.

30 Temmuz'da yer teslimi gerçekleştirilen Çeşme Marinanın işletmesini Camper & Nicholsons Marinas International'ın, mimari tasarımını ise Atelier Xavier Bohl ve Ayyapı Mimarlığın yapacağı belirtildi.

Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunan limanlar içerisinde fiziki konumundan dolayı büyük öneme sahip olan marinanın, uluslararası standartlardaki hizmet kalitesi ve merkezi konumu ile önemli bir çekim merkezi ve yatçılar için uluslararası bir buluşma noktası haline geleceği ifade edildi.

IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, yeni kurulacak marinanın, Çeşme'nin benzersiz tarihi ve doğal mirasına önemli katkılarda bulunmanın yanı sıra Ege ile Akdeniz çanağındaki yüksek kaliteli yatçılık ve marinacılık çevresinin merkezinde yer alacağını belirtti.

Camper & Nicholsons Yönetim Kurulu Başkanı Nick Maris ise Çeşme gibi önemli bir noktada marina yatırımı yapmaktan memnun olduklarını, Çeşme'nin konum olarak Türk kıyılarının mücevheri olduğunu, ortaklarıyla birlikte, Çeşme Marina'yı Akdeniz ve Ege'deki marinalar içinde “mutlaka yaşanılması gereken yer” yapmak için çalıştıklarını bildirdi.

ÇEŞME MARİNA

Verilen Bilgiye göre, 400 tekne bağlama ve 100 tekne kara park kapasitesi ile hizmet verecek olan Çeşme Marina, 2009 yazında tam kapasite ile hizmet verecek.

Çeşme Marina'da yatçıların temel ihtiyaçlarına cevap verecek hizmetlerin dışında, yat kulüp, spor ve sağlık merkezi, ticari alanlar, restoranlar, kafeler ve barlar ile ziyaretçilere değişik seçeneklerin sunulacağı belirtildi.

Çeşme Marina'nın Hedefi Jet Sosyete

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Çeşme Marina'nın Hedefi Jet Sosyete - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı