CHP'li Erdoğan Toprak: Az Eğitimli Seçmen Sağ Partiye Oy Veriyor - Son Dakika

CHP'li Erdoğan Toprak: Az Eğitimli Seçmen Sağ Partiye Oy Veriyor

5 yıl önce

CHP'li Erdoğan Toprak, seçmen tercihleriyle ilgili fikirlerini paylaşıp "Az eğitimliler sağ partiye oy veriyor." dedi.

CHP'li Erdoğan Toprak: Az Eğitimli Seçmen Sağ Partiye Oy Veriyor, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, seçimde yaptıkları kampanyadan övgüyle bahsederken "Çiftçi size neden inanmadı?" sorusuna "Az eğitimli kesimler sağ partilere yakın oluyor" diyerek seçmeni aşağıladı.

ÇOK TEPKİ ÇEKTİ

Habertürk gazetesine konuşan CHP'nin 2 numaralı ismi Erdoğan Toprak özel hayatından siyaset gündemine kadar; seçim çalışmalarından koaliyona kadar bir çok konuda sorulara cevap verdi.

Ancak verdiği cevaplar içerisinde seçmen tercihlerini değerlendiriken söylediği bir söz oldukça dikkat çekti ve anında okurlardan sosyal medyadan tepki çekti ve "Seçmeni aşağılıyor." yorumları yapıldı.

SEÇMENİ AŞAĞILADI

- Yine de çiftçilerin ve ev kadınlarının çoğunlukla AK Parti'ye oy verdiğini öğrendik. 1.5 liraya mazot gibi vaatleriniz neden karşılık bulmadı?

- Kampanyamızı yeterince anlatamamış olabiliriz ama bu daha çok sosyolojik bir durum. Az eğitimli kesimler sağ partilere yatkın oluyor.

Haber Yayın Tarihi: 28.06.2015 08:33 Son Dakika

Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı
Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri