CHP'li Eski Başkan Buzağısına 'Hayır' Adını Verdi - Son Dakika

CHP'li Eski Başkan Buzağısına 'Hayır' Adını Verdi

09.04.2017 13:22
CHP'li Eski Başkan Buzağısına 'Hayır' Adını Verdi, System.String[]

AYDIN'ın İncirliova İlçesi'nde büyükbaş hayvancılıkla uğraşan CHP eski İlçe Başkanı Deniz Gül, yeni doğan buzağısına 'hayır' adını verdi.

AYDIN'ın İncirliova İlçesi'nde büyükbaş hayvancılıkla uğraşan CHP eski İlçe Başkanı Deniz Gül, yeni doğan buzağısına 'hayır' adını verdi.

İncirliova'da 2010 ve 2014 yılları arasında CHP İlçe Başkanlığı yapan Deniz Gül, referandumda 'hayır' oyu vereceğini söyleyerek yeni doğan buzağısının adını da 'hayır' koydu. Çiftçilik ve hayvancılık yaparak yaşamını sürdüren Deniz Gül, referandum nedeniyle ülke genelinde bir kutuplaşma yaşandığını öne sürdü. İnsanların bölünmesine tepki göstermek amacıyla yeni doğan buzağıya 'hayır' adını verdiğinibelirten Gül şöyle dedi:

"Şu anda 'hayır' sözü bir semboldür. Ülkede iki kardeşten biri 'evet'çi diğeri 'hayır'cı oldu. Ülkenin 'evet'- 'hayır' sürecine gelmemesi gerekiyordu. Bizce buna hiç gerek yoktu. Yaşadığımız ülkede yaşamımızdan memnunuz. Bu işleri fazla karıştırmanın bir anlamı yok." Hayvancılıkta yeme yapılan zamlar için 'hayır' dediklerini kaydeden Gül, "Süt 1 TL civarında bunun için 'hayır' diyoruz. Mazotun fiyatı belli, bunun için 'hayır' diyoruz. Tepkimi göstermek için buzağıya da 'hayır' ismini koydum" diye konuştu.

CHP'li Deniz Gül, referandum sonucuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise 50 artı 1'in bir başarı olmadığını ve mutlak bir çoğunluğun sağlanması gerektiğini savundu. - İncirliovaaydın

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'li Eski Başkan Buzağısına 'Hayır' Adını Verdi - Son Dakika


Son Dakika

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi