Çorum'da Kar Yağışı - Son Dakika

Çorum'da Kar Yağışı

15.01.2012 14:36
Çorum'da Kar Yağışı, System.String[]

Çorum'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir beyaza bürünürken, ulaşım sorunu yaşanan 220 köy yolunda karla mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Çorum'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir beyaza bürünürken, ulaşım sorunu yaşanan 220 köy yolunda karla mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kentte yüksek bölgelerde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaşırken, kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, Salı ve Çarşamba günü bulutlu olacağı belirtilen kentte hava sıcaklığı ise eksi 6 ila 10 dereceye kadar düşecek.

Öte yandan, kar yağışına en çok çocuklar sevindi. Sabah saatlerinde okul bahçeleri ve parklara akın eden çocuklar gönüllerince eğlendi. Bazı çocuklar kardan adam yaparken, bazı çocuklar da bu tercihini kardan yana kullandı.

Kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı köylerde de ulaşım sorunu yaşanmaya başladı. Kar nedeniyle ulaşım sorunu yaşanan 220 köy yolunda il Özel İdaresi Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını devam ediyor.

27 greyder, 4 kar bıçaklı kamyon ve 60 kişilik ekiple çalışma yapan İl Özel İdaresi ekipleri, 9 Ocak'ta yılın ilk karının yağdığı günden bugüne kadar 305 ayrı ünitede toplam 2 bin 289 kilometre kar mücadelesi yaptı.

Diğer yandan şehirler arası ulaşımda yağış nedeniyle trafikte herhangi bir sorun yaşanmıyor. Ankara-Çorum, Çorum-Samsun, Çorum- Amasya karayollarında yaklaşık 10 ekip tuzlama çalışması yapıyor. - ÇORUM

Çorum'da Kar Yağışı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çorum'da Kar Yağışı - Son Dakika


Son Dakika

Hande Yener çok cesur! Maske ve jartiyerli kostümüyle sahne aldı 00:34 Hande Yener çok cesur! Maske ve jartiyerli kostümüyle sahne aldı Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar 23:38 Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım 22:23 Meral Akşener ilk kez net şekilde konuştu: Ben cumhurbaşkanlığına değil, başbakanlığa adayım
Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı
15 yaşındaki kızla ormanda bulunan işçi serbest kaldı 17:13 15 yaşındaki kızla ormanda bulunan işçi serbest kaldı Avukat kılığına giren silahlı kişiler duruşma salonundaki çete liderini öldürdü 15:39 Avukat kılığına giren silahlı kişiler duruşma salonundaki çete liderini öldürdü
Advertisement