Çorum'dan kısa kısa - Son Dakika

Çorum'dan kısa kısa

08.01.2020 13:08
Çorum'dan kısa kısa, System.String[]

Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkçı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ı ziyaret etti.

Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkçı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ı ziyaret etti.

Fındıkçı, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette Aşgın'a Sanayi Sitesi'ne ilişkin beklenti ve önerilerini içeren dosya sundu.

Aşgın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, her zaman esnafın yanında olduğunu söyledi.

Belediyenin imkanları ölçüsünde talepleri karşılayacaklarını belirten Aşgın, kooperatif yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Fındıkçı da belediyenin bugüne kadar sağladığı destekten ötürü teşekkür ederek, aynı desteğin bundan sonra da devam etmesini beklediklerini aktardı.

-Valilikten "periyodik muayene" uyarısı

Çorum'da 2018 yılı damgası taşıyan ve 2020 yılında periyodik muayeneye tabi tutulacak ölçü ve tartı aletlerinin muayene süresinin dolduğu ve yenilenmesi gerektiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunun 9. Maddesinin "Kanun kapsamındaki ölçü ve ölçü aletleri belli aralıklarla periyodik muayeneye tabi tutulurlar." ifadesini içerdiği hatırlatıldı.

Ölçü ve ölçü aletleri, tartı aletleri, taksimetre, takograf cihazları, egzoz gazı analiz cihazları, hız ihlal tespit donanımları ve ısı sayaçları kullanıcılarının cihazlarının muayenesini gecikmeksizin yaptırması gerektiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz ölçü aleti ile diğer ölçü ve tartı aleti kullanıcılarının mağdur duruma düşmemesi için 2 Mart mesai bitimine kadar ilgili kurum ve yetkili muayene servislerine başvurularının yapılması gerekmektedir. Zamanında müracaat etmeyenler hakkında, damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanma fiilinden idari ve cezai işlem uygulanır."

Kılıç, yeniden TÜMSİAD Başkanı seçildi

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Çorum Şubesi olağan genel kurulu yapıldı.

TÜMSİAD'tan yapılan açıklamaya göre genel kurulda mevcut başkan Abdurrahman Kılıç yeniden TÜMSİAD Çorum Şube Başkanlığına seçildi.

TÜMSİAD'ın Türkiye'de 56, Avrupa'da 9 şubesiyle yaklaşık 12 bin üyesiyle hizmet vererek katma değer ürettiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleştirilen genel kurulda Abdurrahman Kılıç güven tazeleyerek Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar tam destekle seçilmiştir. Yeni dönemin üyelerimize, halkımıza, ilimize ülkemize, devletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çorum'dan kısa kısa - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti Son Dakika: Türkiye'de 23 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 144 kişi vefat etti, 5 bin 856 yeni vaka tespit edildi Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti