Son Dakika Haberleri: Darende'de Mahalle Konağı Hizmete Açıldı

Darende'de Mahalle Konağı Hizmete Açıldı

2 yıl önce

Darende ilçesinde yapımı tamamlanan mahalle konağı törenle açıldı.

Darende'de Mahalle Konağı Hizmete Açıldı, System.String[]
Darende ilçesinde yapımı tamamlanan mahalle konağı törenle açıldı.

Ağılyazı Mahallesi'nde hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan konağın açılışı öncesi mahalle imamı tarafından Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Darende Kaymakamı Enver Zengince, açılışta yaptığı konuşmada, kırsalda bulunan mahallelerin taziye eve ve mahalle konaklarını önemsediklerini söyledi.

İnsanoğlunun üç evresinin olduğunu kaydeden Kaymakam Zengince, şöyle konuştu:

"Bir insanın bu dünyada hayatının düzenli geçmesini sağlayan zannımca birincisi evlilik, ikincisi çalışmak, üçüncüsü de kültür ve sıla-i rahim kişinin akrabalarıyla beraber olmasıdır. Kırsalda bulunan mahallelerimizin konaklarını önemsiyoruz. Çünkü buralar mahalle kültürünün aktarıldığı merkezlerdir. Yine aynı duygu ve düşüncelerin bir arada yaşatıldığı, sevinçlerin, hüzünlerin ve kederlerin ortak olduğu bir merkezdir. Yine örf ve adetlerimizin gelecek kuşaklara aktırıldığı merkezler buralardır. Bizler büyük şehirlerden gelerek eş, dost, akraba ve büyüklerimizi ziyaret edeceğiz. Yanımızdaki çocuklarımızı da bizimle gezdireceğiz ki onlarda bu güzel hasleti yaşasın, devam ettirsin."

Mahalle muhtarı Mehmet Salbaş ise, mahalle sakinleri ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile mahalleye kazandırdıkları konağın hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından konağın açılışı, kurdele kesimiyle gerçekleşti.
Haber Yayın Tarihi: 14.07.2018 04:52 Kaynak: AAUşak'ta 'Amerikan rüyası'nın sembolü 1 milyon dolarlık banknot ele geçirildi Ameliyat sırasında hayatını kaybetti! Mide bulandıran olay otopside ortaya çıktı Aleyna Tilki Bodrum'da sevgilisiyle samimi bir şekilde görüntülendi