Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı - Son Dakika

Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı

24.08.2014 14:38
Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı, System.String[]

Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı kitabının kısa özeti.

Derrida'nın dekonstrüksiyoncu yazılarının öncüleri olarak Pseudo Dionysius, Meister Eckhart, Sankara, Lao Tzu ve Ayn Kuzat Hemedanî gibi mistiklerin gösterilmesi tavrı, klasik İslâm geleneği içinde yer alan mistikler için de devam ettirilebilir mi? Yeni sorular gündeme getirmek, zaten sorulmuş olanlar için de yeni açılımlar üretebilmek anlamına gelen dekonstrüksiyonu bir sonuç değil bir başlangıç olarak değerlendiren yazar, dekonstrüksiyonun "din felsefesi"ne ne türden olanaklar sağlayabileceğini tartışmaya açıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Recep Alpyağıl

Yayınevi: İz Yayıncılık

ISBN: 9789753556668

Boyut: 14.0x20.0

Sayfa Sayısı: 320

Basım Yılı: Haziran 2007

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 3. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Dekonstrüksiyon ve Din Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erol Bulut, taraftarı üzecek haberi verdi: Samatta 4 hafta sahalardan uzak kalacak Eski Ermenistan Başbakanı Bagratyan: Paşinyan'ın korkaklığı yüzünden kaybettik, ordumuzun yüzde 80'i yok oldu Merkez'in faiz artırımı sonrası bankalar da kredi faizlerini yükseltti! İşte banka banka güncel oranlar Şeyma Subaşı, kızıyla fotoğrafına parayla ilgili yorum yapan takipçisine küfrederek cevap verdi Bahçesine kurduğu güneş enerjisi sistemiyle elektrik, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor Maradona'nın ölümü sonrası İngiliz basınının attığı manşetler büyük tepki çekti Genç kadını çalıştığı yerde öldürüp, intihara kalkıştı Durakta otobüs bekleyen kadına iğrenç taciz: Dünden beri ağlıyorum