Şaşkına çeviren olay! Yıkıcı depremle birlikte tonlarca ağırlıktaki kaya, tarım arazilerinin üzerine yağdı - Son Dakika

Şaşkına çeviren olay! Yıkıcı depremle birlikte tonlarca ağırlıktaki kaya, tarım arazilerinin üzerine yağdı

01.04.2023 15:34

Kahramanmaraş'taki 7,7 büyüklüğündeki depremde Pazarcık ilçesinde ilginç bir olay meydana geldi. Sarsıntının şiddetiyle tepeden kopan tonlarca ağırlığındaki kayalar, ekili tarım arazilerine yağdı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler birçok bina yıkılırken, 50 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Depremin merkezinde kırsal mahallelerde de ekili tarım arazileri afetten etkilendi.

TONLARCA AĞIRLIKTAKİ KAYALAR TARLAYA YUVARLANDI

İlk depremin merkezi Pazarcık'ta yer alan Atatan Tepesinin yamaçlardan kopan tonlarca ağırlığındaki dev kayalar ise mercimek ve buğday tarlalarına yuvarlandı. Yamaçtaki ağaçları da yıkıp geçen kayalar, depremin dehşet veren gücünü ortaya serdi.

Depremde tarım arazilerine tonlarca ağırlığında kaya yağdı

"FELAKET OLDU"

İlçede çiftçilik yapan 71 yaşındaki Ali Abaza, tepeden kopan kayaların tarım arazilerine zarar verdiğini söyledi. Gördüğü manzara karşısında şok olduğunu ifade eden Ali Abaza, "Pazarcık'tan geldik 'Taş düşmüş' dediler. Geldik ki şoke olduk dağdaki taşlar tarlanın içine gelmiş. Her taraf koca koca kaya ekin batmış. Deprem hızlı olmuş. Kayalar insan boyundan fazla yarısı da yere gömülmüş tarlanın içine. Buğday tarlasına çok kaya düşmüş. Felaket oldu" dedi.

Depremde tarım arazilerine tonlarca ağırlığında kaya yağdı

"BEN KALKIYORUM YIKIYOR BENİ"

Yaşadığı deprem anını anlatan Abaza, "Ben kalkıyorum yıkıyor beni. Ayağa kalkamadım. Milletimizin çok zararı var. Evler gitti tarlalara taş düştü. Sabah kalktık saat 4'ü 20 geçiyordu. Bir sallantı oldu. Kalktım ayağa geri yıkıldım. Hanım bağırıyor 'Dışarı çık' diye. Ben kalkamadım ki. Geldiler beni sürüdüler dışarı çıktım. Baktım ki evin duvarları parça parça olmuş. Yağmur yağıyor kar yağıyor. Üşüyoruz çocuklar falan. Donduk o gece. Devletimiz çadır gönderdi. Çadırları kurduk" diye konuştu.

Depremde tarım arazilerine tonlarca ağırlığında kaya yağdı
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kahramanmaraş'ta 4,2 büyüklüğünde deprem! Kahramanmaraş'ta 4,2 büyüklüğünde deprem!

Son Dakika Güncel Şaşkına çeviren olay! Yıkıcı depremle birlikte tonlarca ağırlıktaki kaya, tarım arazilerinin üzerine yağdı - Son Dakika


Advertisement