Devlet Konservatuvarı'ndan yılın ilk dinletisi - Son Dakika

Devlet Konservatuvarı'ndan yılın ilk dinletisi

15.09.2021 15:05
Devlet Konservatuvarı'ndan yılın ilk dinletisi, System.String[]

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi ve Müzik Bölümü öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen konser dizisinin ilk dinletisi düzenlendi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı Prof. Burcu Evren Yazıcı ile birlikte Anadolu Senfoni Orkestrası üyeleri Mesut Tuncer, Ece Hopa ve Müzik Bölümü öğrencileri Umut Lekesizgöz, Zeynep Duru Sertoğlu, Tutkun Güleç ve Bengi Bahar'ın yer aldığı viyola dinletisi dinleyicilerden tam not aldı.

Prof. Balkarlı: "Öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz için inanılmaz mutluyuz"

Gerçekleştirilen dinleti hakkında görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Prof. Serla Balkarlı, "Pandemi nedeniyle sanattan, müzikten ve sahne tecrübesinden uzak kalan öğrencilerimizin zaruri olarak kaybettiğimiz eğitim açıklarını tamamlayabilmek için böyle bir konser dizisine başladık. Bu kapsamda canlı konserlerle birlikte öğrencilerimizin motivasyonunun artmasını ve sahne deneyimi kazanmalarını hedefliyoruz. Öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz için inanılmaz mutluyuz, bu beraberliği sürdürebilmek için de pandemi tedbirlerine en iyi şekilde uymaya çalışıyoruz." dedi.

Prof. Yazıcı: "Tecrübe kazandırmak için konserleri sürdürmeyi planlıyoruz"

Pandemi sürecinde öğrencilerin sahne performanslarında da değişikliğe gidildiğini, seyircisiz kalmanın müzisyenleri olumsuz etkilediğini ifade eden Prof. Burcu Evren Yazıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Pandemi boyunca konserlerimizi kamera karşısında gerçekleştiriyorduk fakat artık seyirci ile buluştuk. Öğrencilerimiz de bu süre zarfında seyirci karşısında konser verme şansından mahrum kaldılar. Dolayısıyla öğrencilerimizi seyirci ile buluşturmamızın eğitimleri için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde de onlara tecrübe kazandırmak için konserleri sürdürmeyi planlıyoruz."

Konserde, ünlü bestecilerden M. Marais, G. Handel, G. Bizet ve A. Villoldo'nun eserleri seslendirildi. Öğrencilere sahne deneyiminin yaşatılması için hava şartları ve pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak her hafta salı günleri dinleti düzenlenmeye devam edecek.

Devlet Konservatuvarı'ndan yılın ilk dinletisi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Devlet Konservatuvarı'ndan yılın ilk dinletisi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

CHP'li Tezcan'dan canlı yayına damga vuran gaf: En başarılı belediyeler Cumhur İttifakı'nda 23:33 CHP'li Tezcan'dan canlı yayına damga vuran gaf: En başarılı belediyeler Cumhur İttifakı'nda Mesut Özil'in eşi Amine Gülşe'den dikkat çeken 23:20 Mesut Özil'in eşi Amine Gülşe'den dikkat çeken "5 çocuk" sözleri: Eda'ya kardeş istiyoruz AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı 21:40 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci yurdu eleştirilerine infografikli yanıt 20:57 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci yurdu eleştirilerine infografikli yanıt
TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak
Advertisement