Son Dakika Haberleri: Dha Dış - Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor - Aktüel

Dha Dış - Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor - Aktüel

7 gün önce

Dha DIŞ - Paris'te eylemlerin şiddeti artıyorEnder Duruel, (DHA) ' Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Dha DIŞ - Paris'te eylemlerin şiddeti artıyor

Ender Duruel, (DHA) ' Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Fransa Dışişleri Bakan Yardımcısı Laurent Nunez protestolara ülke genelinde 31 bin kişinin katıldığını; 8 bini Paris'te olmak üzere 89 bin polis memurunun görevlendirildiğini açıkladı.

Polisin, müzeler, turistik alanlar ve pek çok metro istasyonunu kapatmak gibi geniş güvenlik önlemleri aldığı Paris'te, protestolar gün içinde sakin geçse de akşam saatlerinde eylemler sertleşti. Bazı protestocular kaldırım taşlarını söktüler, Şanzelize'de bazı iş yerleri taşlandı ve araçlar ateşe verildi.

Eylemlerin sertleşmesi sonrası polis, biber gazı ve tazyikli su kullandı. Eylemler kapsamında şu ana kadar 1,500'den fazla kişinin gözaltına alındığı; en az üç kişinin hayatını kaybettiği ve 222'si polis olmak üzere 1,000'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.Çıkan Yangından Kamyonetin Üzerine Atlayarak Kurtuldular! Can Pazarı Kameraya Yansıdı Ankara'da 9 Araca Çarpan Alkollü Sürücü, "Burada Viski Yok Mu?" Diyerek Serzenişte Bulundu

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Operasyon Sinyali Sonrası PKK'lı Teröristler Hendek Kazmaya Başladı