Son Dakika Haberleri: Diriliş Ertuğrul" Ekibi Çorum'da Söyleşiye Katıldı

Diriliş Ertuğrul" Ekibi Çorum'da Söyleşiye Katıldı

3 yıl önce

Çorum Belediyesinin katkılarıyla TRT'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul"un oyuncularının katılımıyla söyleşi düzenlendi.

Diriliş Ertuğrul
Çorum Belediyesinin katkılarıyla TRT'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul"un oyuncularının katılımıyla söyleşi düzenlendi.

Dizi oyuncuları Nurettin Sönmez, Esra Bilgiç, Celal Al ve Kaptan Gürman, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen söyleşide hayranlarının sorularını yanıtladı.

Oyuncular, canlandırdıkları karakterlerden çok etkilendiklerini, gerçek yaşantılarında da bunu hissettiklerini dile getirdi.

Dizide "Abdurrahman Alp" karakterini canlandıran Celal Al, dizi teklifi geldiğinde heyecanlandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Yapımcımız Mehmet Bozdağ bize, 'Bu dizinin aslında bir iş veya bir senaryo olarak değil, atalarımızı hakikatiyle anlatabilmek olduğunu' söyledi. Biz inanarak, bunu yansıtabilmek adına geldik ve tahminimizden çok daha güzel bir şekilde başarılı olduk. Milletimizin teveccühü ile tarihi bilen, Ertuğrul Gazi'yi, Bamsı'yı, Halime Sultan'ı bilen bir nesil yetişiyor. Bu işte zerre kadar payımız varsa hamdolsun diyorum. Genç kardeşlerime sesleniyorum. Ertuğrul Gazi ölmedi, Halime Sultan ölmedi, Bamsı, Abdurrahman, Doğan Alp ölmedi. Bunlar sizlerin yüreğinde yeniden dirilecek, yeniden yaşayacak. Bunu yapacak olan da sizlersiniz."

Dizide "Halime Sultan" karakterini canlandıran Esra Bilgiç de "İnsanlar beni 'Halime Sultan' diye kabul etti, bu benim için çok büyük bir gurur. Yolda insanlar beni görünce 'Halime Abla' diye sesleniyor. Ben dizide yeri geliyor, ağlıyorum. Dizide yaşanan olaylarda tüm içtenliğimi ortaya koyarak oynadığım için izleyicilerin de bunu hissettiğini düşünüyorum." dedi.

Bir soru üzerine Bilgiç, "Halime Sultan ile Hürrem Sultan arasındaki farkı hepimiz biliyoruz aslında ama ben Hürrem Sultan'ın anlatıldığı gibi olmadığına inanmak istiyorum. Osmanlı padişahının eşi olmak inanılmaz bir şey olsa gerek. Ben yanlış lanse edildiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Söyleşiye Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile belediye başkan yardımcılarının yanı sıra yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Salona giremeyen yüzlerce vatandaş da dışarıda bekledi. Söyleşinin sonunda Başkan Külcü, Çorum Belediyesince "Yılın Dizisi" seçilen "Diriliş Ertuğrul"un oyuncularına plaket verdi.

Oyuncular, söyleşinin ardından Başkan Külcü'yü makamında da ziyaret etti.Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

Bomba İddia: İşinden Olan Sabri Sarıoğlu, Evliliğinde Sıkıntılar Yaşıyor