Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ayrılık İddiası İçin İlk Kez Konuştu - Son Dakika

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ayrılık İddiası İçin İlk Kez Konuştu

26.07.2017 13:12

Ayrılık iddialarıyla ilgili konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Vakti, yeri ve zamanı geldiğinde teslim edilir." diyerek görevi bırakacağının sinyalini verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kendi Dilinde FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" raporunun kamuoyuna açıklandığı programının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Görevden ayrılacağı yönündeki iddialarla ilgili soruya cevap veren Görmez, "Bütün görevler, makamlar, vazifeler sadece birer emanettir. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiğinde teslim edilir." ifadelerini kullandı.

AYRILIK SİNYALİ VERDİ

Bir gazetecinin, "Konuşmanız sırasında 'Son günlerim' dediniz. Gerçekten Diyanet İşleri Başkanlığı görevini bırakıyor musunuz? Bıraktıktan sonra herhangi bir yerde göreve mi başlayacaksınız?" sorusu üzerine Görmez, şu açıklamaları yaptı:

"Bütün görevler, makamlar, vazifeler sadece birer emanettir. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiğinde teslim edilir. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir makamdan sonra talip olduğum bir görev vardır, o da ilimdir. Hem aziz milletimizin hem de İslam dünyasının ilmi hayatına katkıda bulunmak için bir gayret içerisinde olacağım."

Mehmet Görmez, görevden ayrılacağı tarihe yönelik soruları ise yanıtsız bıraktı.

ERDOĞAN SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in 'farklı bir görevde devam etme arzusu olduğunu' söylemesi gözleri bu kuruma çevirirken dün Cumhurbaşkanı'ndan yeni açıklama geldi.

İKİ YENİ GÖREV İDDİASI ORTAYA ATILDI

7 yıl Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı, 7 yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı görevini üstlenen Görmez'le ilgili iki iddia gündeme getiriliyor. Biri Mehmet Görmez'in DEAŞ, Boko Haram, FETÖ gibi İslam imajına zarar veren terör örgütlerine karşı dünyaya gerçek İslam'ı anlatmaya yönelik hazırlanacak bir yurtdışı görevinin başına getirilecek olması. Diğer görüş ise Görmez'in İstanbul'da kurulacak ve Türkçe, Arapça, İngilizce eğitim verecek bir İslam Üniversitesi'nin kurucu rektörü olacağı yönünde.

YERİNE AŞIKKUTLU'NUN GELECEĞİ KONUŞULUYOR

Görmez'in yerine gelecek ismin Erdoğan'ın isteği üzerine Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu olacağı, atamaya ilişkin kararnamenin hazırlandığı iddia edildi.

Malezya Kralı Abdullah Şah'tan Diyanet'e ziyaret Malezya Kralı Abdullah Şah'tan Diyanet'e ziyaret Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi Malezya Kralı Abdullah Şah ile Kraliçe Tunku Azizah, Diyanet İşleri Başkanlığı kütüphanesini gezdi Mevlid Kandili ne zaman 2022? DİYANET Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandili ne zaman 2022? DİYANET Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Son Dakika Güncel Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ayrılık İddiası İçin İlk Kez Konuştu - Son Dakika


Advertisement