Son Dakika Haberleri: Dokap Projesi Kapsamında Suluk ve Gölgelik Dağıtımı

Dokap Projesi Kapsamında Suluk ve Gölgelik Dağıtımı

29 gün önce

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve finansmanı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından sağlanan “Mera ve Yaylalarda Otlatmayı Düzenleyici Yapı ve Tesislerin Kurulması Projesi” kapsamında suluk ve gölgelik dağıtımı yapıldı.

Dokap Projesi Kapsamında Suluk ve Gölgelik Dağıtımı, System.String[]
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve finansmanı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından sağlanan "Mera ve Yaylalarda Otlatmayı Düzenleyici Yapı ve Tesislerin Kurulması Projesi" kapsamında suluk ve gölgelik dağıtımı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı, dağıtım sırasında yaptığı konuşmada, projenin hayvan refahı açısından oldukça önemli olduğunu dile getirerek projede emeği geçen personele teşekkürlerini iletti. Kırmacı, "İlimiz mera varlığı 146 bin dekar, hayvan varlığımız ise yaklaşık 370 bin büyükbaş ve 250 bin küçükbaş adettir. Proje ile 6 ilçe ( Alaçam, Bafra, Havza, Kavak, Ladik, Vezirköprü) ile 92 mahalledeki yaklaşık 61 bin dekar mera ve yayla alanlarına 300 adet suluk, 50 adet gölgelik dağıtımı yapılarak 48 bin 744 adet büyükbaş, 4 bin 723 adet manda ve 40 bin 314 adet küçükbaş hayvanın faydalanması sağlanacaktır" dedi. - SAMSUNAcun Ilıcalı, Yemekteyiz'le Benzer Formatta Program Sunan Zuhal Topal ve Kanala Dava Açacak Cinsel İlişki Sırasında Yataktan Düşen Kadın Felç Kalınca, Yatak Şirketine Dava Açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Görüşmesi Sona Erdi