Son dakika Havza haberleri, Havza son dakika, son dakika Havza

Son Dakika Havza Haberleri

 • Havza'da Berat Kandili Programı Düzenlendi
  25 Şub Havza'da Berat Kandili Programı Düzenlendi

  Havza Müftülüğü tarafından Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen programda mevlit okundu ve dua edildi. Programa katılan siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları vatandaşların kandilini kutladı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Berat Kandili mesajında huzur ve esenlik dileklerini iletti.

 • Havza'da 3 Günde 115 Ünite Kan Bağışı Toplandı
  23 Şub Havza'da 3 Günde 115 Ünite Kan Bağışı Toplandı

  Havza ilçesinde Türk Kızılay tarafından 3 gün süren kan bağışı kabul çalışmalarında 115 ünite kan bağışı toplandı. Türk Kızılay'ın 'Birbirimize Candan Bağlıyız' kampanyası kapsamında Havza'da düzenlenen bağış çalışmasına Havza Kaymakamlığı, resmi kurumlar, Türk Kızılay Havza Temsilciliği, Genç Kızılay Havza Şubesi ve Kızılay gönüllüleri destek verdi. Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, bağışçılara teşekkür etti.

 • Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı
  23 Şub Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı

  Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen Yurdum Spor Yapıyor Havza Voleybol Halk Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek ve final müsabakası 9 Mart'ta oynanacak. Takımlar, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla sahaya 'Kadına şiddete karşıyım de' yazılı pankartlarla çıktılar. Ayrıca turnuvaya başvuru yapan takımların gönüllülük esasıyla topladığı 16 bin lira, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.

 • İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, projelerini açıkladı
  22 Şub İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, projelerini açıkladı

  İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, İzmir proje ve aday tanıtım toplantısında projelerini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplantıda yaptığı konuşmada, 'İYİ Parti'nin misyonu 'Sen aday çıkarırsan o kazanır' cümlesine uymamaktır' dedi.

 • Samsun Havza'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi
  21 Şub Samsun Havza'da Türk Kızılayı Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi

  Samsun'un Havza ilçesinde Türk Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında Mehmetçik Meydanı'na konuşlandırılan kan bağış otobüsünde bağışlar alındı. Kampanyaya Kaymakamlık ve diğer kurumlar da destek verdi. Kaymakam Mustafa Ayvat, bağış otobüsünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve halkı kan vermeye davet etti. Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu ise kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

 • Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adayları belli oldu
  15 Şub Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki belediye başkan adayları belli oldu

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Samsun'da ilçelerden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'de dün yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyor
  15 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'de dün yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun mitinginde CHP'yi eleştirerek, 'Dün birlikte yoldaşlık ettiklerini bugün sırtından hançerliyorlar' dedi. Erdoğan ayrıca, 'Hepsinin tek gündemi seçim sonrası CHP yönetimini ele geçirmek' şeklinde konuştu.

 • Samsun'un En Kalabalık ve En Küçük Mahalleleri
  10 Şub Samsun'un En Kalabalık ve En Küçük Mahalleleri

  TÜİK verilerine göre Samsun'un en kalabalık mahallesi Atakent, en küçük mahallesi ise Alancık olarak belirlendi. Samsun'un nüfusu 1 milyon 377 bin 546 kişi olup, 936 bin 847 kişi gurbette ikamet etmektedir. İlkadım ilçesi en kalabalık ilçe olarak öne çıkarken, Ladik ve Asarcık arasındaki nüfus farkı sadece 1 kişi olarak dikkat çekmektedir.

 • CHP Havza Belediye Başkan Adayı Ertaş Çoban Açıklandı
  09 Şub CHP Havza Belediye Başkan Adayı Ertaş Çoban Açıklandı

  31 Mart 2024 Mahalli İdare Seçimlerinde CHP Havza Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Ertaş Çoban, adaylık başvurusunu CHP Havza İlçe Başkanlığına teslim etti. CHP Havza İlçe Başkanı Şener Geçit, Çoban'ı tebrik ederek, adayın yanında olduklarını ve seçimlere kadar çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Çoban ise Havza'yı bölgenin en özel ve gelişmiş şehri yapacaklarını vurgulayarak, hiçbir engelin hizmetlerine engel olamayacağını söyledi. Çoban, daha önce CHP Havza İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır.

 • Havza'da Şehir İçi Trafik Düzenlemeleri İçin Saha İncelemesi Yapıldı
  09 Şub Havza'da Şehir İçi Trafik Düzenlemeleri İçin Saha İncelemesi Yapıldı

  Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve diğer yetkililer, şehir içi trafiğin rahatlatılması ve trafik güvenliğini artırmaya yönelik yapılacak düzenlemeler öncesi saha incelemesi gerçekleştirdi. İnceleme sırasında otopark bölgeleri, dolmuş ve minibüs park yeri gibi konular görüşüldü. Özdemir, ilçenin nüfusunun artmasıyla birlikte trafik akışının ve güvenliğinin sağlanması için düzenlemeler yapmanın önemli olduğunu belirtti.

 • MHP Samsun İl Başkanı Havza'da ziyaretlerde bulundu
  09 Şub MHP Samsun İl Başkanı Havza'da ziyaretlerde bulundu

  MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, Havza'da MHP ve AK Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. Cumhur İttifakı olarak seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandıklarını belirten Mucur, birlik ve beraberliklerini korumaları gerektiğini vurguladı.

 • Samsun'da Cumhur İttifakı adayları tanıtıldı
  04 Şub Samsun'da Cumhur İttifakı adayları tanıtıldı

  Samsun'da Cumhur İttifakı belediye başkan adayları, yapılan toplantıyla tanıtıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla katılarak konuşma yaptı. Toplantıda 17 ilçede Cumhur İttifakı belediye başkan adayları açıklandı.

 • Samsun'da Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları tanıtıldı
  04 Şub Samsun'da Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları tanıtıldı

  Samsun'da yapılan toplantıda Cumhur İttifakı'nın 17 ilçe belediye başkan adayı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya telefonla bağlanarak katılımcılara seslendi ve seçim zaferini kutlamak için birlikte olacaklarını belirtti.

 • Havza OSB'de Yeni Yatırım İçin Yer Tahsisi Onaylandı
  25 Oca Havza OSB'de Yeni Yatırım İçin Yer Tahsisi Onaylandı

  Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kenevir işleyerek farklı ürünler elde edecek bir tesis kuracak olan firma için 3 parselin tahsisi yapıldı. Yeni yatırımın 300 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Havza OSB'nin hızlı büyümesiyle birlikte yatırım taleplerinde de artış yaşanıyor. Havza Belediye Başkanı, yapılan yatırımların ilçe nüfusunda uzun süreden bu yana ilk kez artışa neden olduğunu belirtti.

 • Havza Ziraat Odası, 9 yılda büyük bir gelişme kaydetti
  22 Oca Havza Ziraat Odası, 9 yılda büyük bir gelişme kaydetti

  Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, odalarının 9 yıl içerisinde hizmet binası, ekipman ve tesis bakımından büyük bir gelişme kaydettiğini söyledi. Genç, çiftçilere daha kaliteli hizmet sunmak için fiziki ortamı yenilediklerini ve online işlemleri aktif hale getirdiklerini belirtti. Ayrıca, ilçede danelik ve yemlik mısır ekim alanlarını arttırmak amacıyla iki tesis kurduklarını ifade etti.

 • Samsun Havza OSB'ye 50 Milyon Liralık Yatırım İçin Yer Tahsisi Onaylandı
  20 Oca Samsun Havza OSB'ye 50 Milyon Liralık Yatırım İçin Yer Tahsisi Onaylandı

  Samsun'da bulunan Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) gerçekleştirilecek olan 50 milyon liralık yatırım için talep edilen yer tahsisi onaylandı. İlk etapta 100 kişi istihdam edilecek olan firma, ofis mobilyaları ve konteyner üretimi yapacak. Yatırımın bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor.

 • Çarşamba Ticaret Borsası, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı'nda öğrencilere kariyer planlaması yapma imkanı sağladı
  11 Oca Çarşamba Ticaret Borsası, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı'nda öğrencilere kariyer planlaması yapma imkanı sağladı

  Çarşamba Ticaret Borsası yetkilileri, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı'nda stant açarak öğrenci ve mezunlara Çarşamba'da faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgi verdi ve kariyer planlamalarına katkı sağladı. Fuar, yüzlerce firma ve 8 üniversiteyi bir araya getirerek binlerce öğrenci ve mezunla buluştu.

 • Havza'da Sağlık Turizmi Potansiyeli İçin Toplantı Düzenlendi
  10 Oca Havza'da Sağlık Turizmi Potansiyeli İçin Toplantı Düzenlendi

  Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kaplıcalarıyla ünlü Havza ilçesinde sağlık turizminin potansiyelinin tespiti amacı ile toplantı düzenlendi. Toplantıda kaplıca suyunun tahlil raporu ve özellikleri, yaşlı turizminin geliştirilmesi, çalıştay gerçekleştirilmesi, tedavi paketlerinin hazırlanması ve tanıtılması gibi konular ele alındı.

 • SASKİ, Havza-Vezirköprü Kırsal İçme Suyu Projesi'nde Sona Yaklaşıyor
  03 Oca SASKİ, Havza-Vezirköprü Kırsal İçme Suyu Projesi'nde Sona Yaklaşıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Havza ve Vezirköprü ilçelerinde yaşanan su problemlerini çözmek için başlattığı proje kapsamında 226 kilometrelik içme suyu isale hattının büyük bir kısmını tamamladı. Projenin son etabı olan 39 kilometrelik kısım ise Şubat ayı başında bitirilecek. Bu proje ile toplamda 32 mahalleye kesintisiz su sağlanacak.

 • Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı Toplantısı Gerçekleştirildi
  28 Ara Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı Toplantısı Gerçekleştirildi

  Van'da "Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı" kapsamında gölün kirlilikten kurtarılmasına yönelik çalışmalar ele alındı.

 • Adalet Bakanı Tunç: 'Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açık'
  28 Ara Adalet Bakanı Tunç: "Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açık"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Samsun Adli Tıp Grup Başkanlığı Binasının Temel Atma Töreninde yaptığı konuşmada Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

 • Havza'da gastronomi toplantısı düzenlendi
  27 Ara Havza'da gastronomi toplantısı düzenlendi

  Havza Kaymakamlığı ile Belediye iş birliğinde yapılan gastronomi toplantısında, ilçeye özgü yöresel yemeklerin ön plana çıkartılması için çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca, ilçenin gastronomi zenginliğinin ekonomiye etkisi ve ana ürünlerin üretimi ve reklam çalışmalarına ağırlık verilmesi değerlendirildi. Kaymakam ve Belediye Başkanı, yöresel ürünlerin desteklenmesi ve tanıtımının önemini vurguladılar.

 • Havza'da Okullar Arası Futsal Müsabakaları Gerçekleştirildi
  19 Ara Havza'da Okullar Arası Futsal Müsabakaları Gerçekleştirildi

  Havza Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Okullar Arası Güney Bölgesi Havza Birinciliği Yıldız Kız ve Erkekler Futsal Müsabakaları, Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu'nun birinci olarak Havza'yı temsil etme hakkını kazandığı törenle sona erdi. Dereceye giren takımlara madalyaları verilen törende, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür edildi.

 • Havza Müftülüğü Aylık Toplantı Gerçekleştirdi
  19 Ara Havza Müftülüğü Aylık Toplantı Gerçekleştirdi

  Havza Müftülüğü tarafından Kevser Camisi'nde aylık toplantı düzenlendi. Toplantıda 2024 yılı hazırlıkları ve ocak ayı faaliyetleri hakkında görüş alışverişi yapıldı. Ayrıca, müftülük ve Türkiye Diyanet Vakfı Havza Şubesi tarafından Filistin için hayır çarşısı açıldığı duyuruldu.

 • Samsun'da 50 üreticiye 5 bin ceviz fidanı verildi
  14 Ara Samsun'da 50 üreticiye 5 bin ceviz fidanı verildi

  Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) işbirliğinde 50 üreticiye yüzde 80'i hibe olmak üzere 5 bin ceviz fidanı verildi. İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, çiftçilerin gelirini artırmak için alternatif üretim yapmalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Proje kapsamında 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, İlkadım, Kavak, Ladik, Vezirköprü, Canik, Yakakent ve Havza'da 50 üreticiye 5'er dekarda olmak üzere toplam 250 dekar ceviz bahçesi tesisi kurulacak.

 • DSİ yetkilileri Havza'da incelemede bulundu
  08 Ara DSİ yetkilileri Havza'da incelemede bulundu

  Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü 71. Şube Müdürü Özgür Ulurak, Havza'da incelemede bulundu. İnceleme sırasında Hacı Osman Deresi ve Tersakan Irmağı'nda sulama projeleri ve sel önlemleri hakkında istişarede bulunuldu.

 • Havza'da eğitim yatırımları incelemesi
  05 Ara Havza'da eğitim yatırımları incelemesi

  Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza'da devam eden ve tamamlanan eğitim yatırımlarını inceledi. Özdemir, öğrencilerle basketbol oynayarak motivasyonunu artırdı ve çocukların eğitim kalitesini yükseltmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Ayrıca, tamamlanan okulları ziyaret ederek madalya dağıtım törenine katıldı.

 • Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Havza'da Törenle Anıldı
  10 Kas Atatürk'ün Ölüm Yıl Dönümü Havza'da Törenle Anıldı

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yılı, Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. Törene, ilçe protokolü ve öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar da katıldı. Programda, Atatürk'ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ve öğrencilere ödüllerin verilmesi de yer aldı.

 • Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Havza'da 3.500 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi
  09 Kas Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Havza'da 3.500 Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

  Havza Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) katkılarıyla ilçeye getirilen Çanakkale Savaşları 100. Yıl Derneğine ait Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi'ni yaklaşık 3 bin 500 kişi ziyaret etti. Müzeyi ziyaret eden Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Yüksel, müze hakkında bilgi aldı. Müze, Çanakkale Savaşları'nda kullanılan silah, cephane, savaş malzemeleri, günlük yaşama dair eşyalar ile sağlık ekipmanlarını sergiliyor.

 • MHP Havza İlçe Başkanlığı Ziyaretler Gerçekleştirdi
  01 Kas MHP Havza İlçe Başkanlığı Ziyaretler Gerçekleştirdi

  MHP Havza İlçe Başkanı İbrahim Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Mustafa Ayvat, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak ve Havza Kadın Platformu'nu ziyaret etti. Yüksel, Havza'ya hizmet etmeyi öncelikli olarak belirtirken, Filistin'e yardım amacıyla açılan kermeste İsrail zulmünün son bulmasını temenni etti.

 • Havza'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlandı
  29 Eki Havza'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlandı

  Samsun'un Havza ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

 • Havza'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları düzenlendi
  28 Eki Havza'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları düzenlendi

  Samsun'un Havza ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi. Kaymakam Mustafa Ayvat, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci ve Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Yarın ise Kaymakam Ayvat, tebrikleri kabul edecek ve ilçe stadında kutlama programı düzenlenecek.

 • İmamoğlu: 'Bu Şehrin Rantını Bu Şehrin İnsanına Dağıttık. Böylesi Bir Dönemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Unutmuştu'
  23 Eki İmamoğlu: "Bu Şehrin Rantını Bu Şehrin İnsanına Dağıttık. Böylesi Bir Dönemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Unutmuştu"

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kuruluşu İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Zeytinburnu 10. Yıl Deresi Havzası'nda yaşanan ve kronik hale gelen su baskınlarını, 663 milyon liralık yatırımla sona erdirdi. Havza içerisinde yapımı tamamlanan parka, 2016'da Vezneciler’deki bombalı terör saldırısında şehit olan Esra-Hakan Tekin çiftinin adı verildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da, bu dönem, tek bir kişisel parsele özel bir imar çıkarttırmadık, bu şehrin rantını bu şehrin insanına dağıttı. Böylesi bir dönemi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi unutmuştu. Tek bir yeşil alanı ya da toplumsal kullanıma uygun bir alanı, kalkıp imarlı hale getirmedik. Ama bu şehrin rantını, bu şehrin insanına dağıttık. Bizleri sevenler için gurur duydukları, sevmeseler, oy vermeseler bile, ‘Helal olsun’ diyecekleri çok güzel işleri bu şehre kazandırmanın, onurunu ve gururunu yaşıyorum” dedi.

 • Samsun'da Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sağlığı Kongresi Başladı
  21 Eki Samsun'da Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sağlığı Kongresi Başladı

  Samsun'da düzenlenen Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sağlığı Kongresi başladı. Kongrede engelli ve yaşlılarda sosyal hizmetler, bakım, rehabilitasyon ve sağlık turizmi konuları ele alındı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan Samsun'a müjdeler
  13 Eki Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan Samsun'a müjdeler

  SAMSUN (İHA) – Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 3 Ekim'de ihalesi gerçekleştirilen Samsun Adli Tıp Binasının İlkadım ilçesi Kuşçulu Mahallesi'nde 13 bin 600 m2 kapalı alan üzerinde inşa edileceğini söyledi.

 • MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, Havza ilçesini ziyaret etti
  06 Eki MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, Havza ilçesini ziyaret etti

  MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur ile birlikte Havza ilçe başkanlığını ziyaret etti. Topsakal, MHP'nin güçlü teşkilat yapısı hakkında konuşarak, İbrahim Yüksel ve yönetimine başarılar diledi. Mucur ise cumartesi günü yapılacak il kongresine davet etti. Ziyaretten dolayı MHP Havza İlçe Başkanı Yüksel teşekkür etti. Topsakal ve Mucur, vatandaşlarla Kevser Camisi önünde sohbet etti.

 • Gümüşhacıköy'de TMO Haşhaş Kapsülü Alımına Başladı
  06 Eki Gümüşhacıköy'de TMO Haşhaş Kapsülü Alımına Başladı

  Gümüşhacıköy ilçesinde, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Havza Ajans Amirliği tarafından çevre ilçe ve köylerdeki üreticilerden haşhaş kapsülleri alımına başlandı. Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, Gümüşhacıköy ve Hamamözü'nde 60 köyde TMO tarafından haşhaş kapsülü alımı yapılacağını, fiyatının ise henüz açıklanmadığını belirtti. Geçen yıl 300 ton olan haşhaş kapsülü alım miktarının bu yıl 150 tona düştüğü ifade edildi.

 • Havza'da Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
  03 Eki Havza'da Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

  Havza'da Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği tarafından iş yeri temsilcileri istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda, toplu iş sözleşme süreci ve yıl boyunca yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, Down Sendromlu Milli Sporcular İçin Özel Gezi Düzenledi
  01 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi, Down Sendromlu Milli Sporcular İçin Özel Gezi Düzenledi

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda başarı elde eden milli sporcular için özel bir gezi programı düzenledi. Gezi kapsamında sporcular ve aileleri, Samsun'un tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Gezinin amacı, sporcuları ödüllendirmek ve ailelerini onurlandırmaktı. Sporcular, Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar elde etmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

 • Havza YEG, Havza'nın kalkınması için iş birliği yapacak
  20 Eyl Havza YEG, Havza'nın kalkınması için iş birliği yapacak

  Havza Belediye Başkanı ve Havza YEG Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, ilçenin kalkınması için tüm sivil toplum örgütleri, kalkınma ajansları ve resmi kurumlarla iş birliği yapacaklarını belirtti. Havza Yerel Eylem Grubu'nun düzenlediği bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında, 2023 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi ve 2024 yılında yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Havza Kaymakamı Nayman, Havza YEG'in ilçeye önemli artılar kattığını ve önümüzdeki dönemde birçok projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

 • MHP Samsun İl Başkanı Havza İlçe Kongresi Öncesi İlçeyi Ziyaret Etti
  14 Eyl MHP Samsun İl Başkanı Havza İlçe Kongresi Öncesi İlçeyi Ziyaret Etti

  MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, 16 Eylül Cumartesi günü yapılacak MHP Havza ilçe kongresi öncesi ilçeyi ziyaret etti. Mucur, MHP Havza İlçe Başkanı İbrahim Yüksel'i ziyaret ederek, kongre çalışmaları ve 2024 yerel seçim çalışma planlamaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. İl genelinde devam eden ilçe kongrelerinin parti teşkilatlarını güçlendirecek şekilde sürdüğünü belirten Mucur, 'Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda ayrım yapmadan, ayrışmadan, yerelde iktidar, ülkede istikrar için 2024'e doğru 'Diyar diyar Anadolu' diyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin teminatıdır.' dedi. Yüksel de MHP ilçe kongresini 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleştireceklerini dile getirerek, kongre sonrası tüm enerjilerini yerel seçimlere yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

 • MHP Samsun İl Başkanı Havza İlçe Kongresi Öncesi İlçeyi Ziyaret Etti
  14 Eyl MHP Samsun İl Başkanı Havza İlçe Kongresi Öncesi İlçeyi Ziyaret Etti

  MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, 16 Eylül Cumartesi günü yapılacak MHP Havza ilçe kongresi öncesi ilçeyi ziyaret etti. Mucur, MHP Havza İlçe Başkanı İbrahim Yüksel'i ziyaret ederek, kongre çalışmaları ve 2024 yerel seçim çalışma planlamaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. İl genelinde devam eden ilçe kongrelerinin parti teşkilatlarını güçlendirecek şekilde sürdüğünü belirten Mucur, 'Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda ayrım yapmadan, ayrışmadan, yerelde iktidar, ülkede istikrar için 2024'e doğru 'Diyar diyar Anadolu' diyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin teminatıdır.' dedi. Yüksel de MHP ilçe kongresini 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleştireceklerini dile getirerek, kongre sonrası tüm enerjilerini yerel seçimlere yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

 • Havza'da Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
  13 Eyl Havza'da Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

  Havza'da yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki okullarda güvenli ortamın sağlanması için önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılması konusunda bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, okul çevresindeki güvenlik kameraları, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, taşımalı eğitim, öğrencilerin güvenliği, trafik denetimleri, okul polisi ve salgın tedbirleri gibi konular ele alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ, alınacak tedbirler hakkında bilgi vererek, çocukların güvenli bir eğitim ortamında olmaları için çalıştıklarını belirtti.

 • Samsun'da Öğrenci Servis Ücretlerine Yüzde 20 Zam Yapıldı
  12 Eyl Samsun'da Öğrenci Servis Ücretlerine Yüzde 20 Zam Yapıldı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan kararla, Samsun'da öğrenci servis ücretlerine yüzde 20 oranında zam yapıldı. En düşük servis taşımacılık ücreti 840 TL, en yüksek ücret ise 2 bin 40 TL oldu. Zam talepleri yüzde 60 olan servis işletmecilerinin isteği kabul görmedi ve artan maliyetler sonrası yüzde 20 zam kararı alındı. Ayrıca ilçe minibüslerine de yüzde 20 zam yapıldı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde İncelemelerde Bulundu
  10 Eyl Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde İncelemelerde Bulundu

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde incelemelerde bulunarak, devam eden yatırımlara ilişkin değerlendirme yaptı. Başkan Demir, Samsun'un ortak güçle geleceğe yürüdüğünü belirtti.

 • Havza'da İŞKUR Kura Çekimi Yapıldı
  01 Eyl Havza'da İŞKUR Kura Çekimi Yapıldı

  Havza ilçesinde İŞKUR'un Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında istihdam edilecek 50 kişi için noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Temizlik ve güvenlik elemanı olarak çalışacak kişiler belirlendi.

 • Kırşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
  30 Ağu Kırşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  Kırşehir'de 30 Ağustos zaferinin 101. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Programda Mehteran konseri, şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterisi de yer aldı.

 • AK Parti Havza İlçe Yönetimi MHP İlçe Başkanlığına Ziyarette Bulundu
  28 Ağu AK Parti Havza İlçe Yönetimi MHP İlçe Başkanlığına Ziyarette Bulundu

  AK Parti Havza İlçe yönetimi, MHP Genel Merkezi tarafından Havza MHP İlçe Başkanlığı görevine atanan İbrahim Yüksel ve yönetimine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Ziyarette birliktelik mesajı verildi.

 • Havza'da Kırsal Mahallelere Oyun Parkları Kuruluyor
  24 Ağu Havza'da Kırsal Mahallelere Oyun Parkları Kuruluyor

  Samsun'un Havza ilçesinde Belediye ve Havza Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında kırsal mahallelere oyun parkları kuruluyor. Yerel kalkınma stratejisi içerisinde yer alan kamusal alanların iyileştirilmesi temasıyla hazırlanan ve 8 kırsal mahallede uygulanacak olan Ahşap Oyun Parkı Yapımı Projesi kapsamında parklar tamamlanmaya başlandı. Proje ile çocuklar daha konforlu bir sosyal alan elde ederken, mahalle sakinleri de parkları toplanma yeri olarak kullanıyor.

 • Bartın Ulus İlçesine İzmir Beydağı Kaymakamı Fırat Kadiroğlu Atandı
  24 Ağu Bartın Ulus İlçesine İzmir Beydağı Kaymakamı Fırat Kadiroğlu Atandı

  Bartın Vali Yardımcılığına Afyonkarahisar Sinanpaşa Kaymakamı Zeynep Turan ile 3 yeni vali yardımcısı atandı. Ulus kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç Kilis Polateli kaymakamlığına atanırken Ulus ilçe kaymakamlığına ise İzmir Beydağı kaymakamı Fırat Kadiroğlu atandı. Fırat Kadiroğlu'nun kariyeri ve atandığı görevler hakkında bilgi verildi.

 • TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı'nda Samsun ekibi ödül kazandı
  23 Ağu TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı'nda Samsun ekibi ödül kazandı

  İstanbul'da gerçekleşen TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı'na katılan Samsun Tema vakfı ekibi ödülle döndü. Toplantıda, il temsilcileri, ilçe ve mahalle sorumluları, genç tema ve 350 gönüllü bir araya geldi. Programda, depremden etkilenen TEMA Temsilcileri anıldı, sunumlar yapıldı ve Buray tarafından söyleşi gerçekleştirildi. Samsun İl Temsilcisi Leman Özay adına Atakum İlçe Sorumlusu Habib Alan, teşekkür plaketini aldı. Ayrıca, İlkadım Çiftlik Mahalle Sorumlusu Ayten Ayrıç, Havza İlçe Sorumlusu Arzu Özkan, Salıpazarı İlçe Sorumlusu Eda Yılmaz ve Kavak İlçe Sorumlusu Cumhur Tosun da ödül aldılar. Program, TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç'ın değerlendirmeleriyle sona erdi.

 • OMÜ Rektörü Havza Belediye Başkanını Ziyaret Etti
  22 Ağu OMÜ Rektörü Havza Belediye Başkanını Ziyaret Etti

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'i ziyaret etti. Ziyarette, OMÜ'ye bağlı Havza MYO ve OMÜ Fizik Tedavi Merkezi çalışmaları ile OMÜ ve Havza Belediyesi arasında eğitim, sosyal, kültürel ve akademik işbirliğinin geliştirilip yaygınlaştırılması konularında istişarelerde bulunuldu. Ziyaretin sonunda OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'e hediye takdim etti.

 • Havza Yarı Olimpik Yüzme Havuzu için gün sayılıyor
  21 Ağu Havza Yarı Olimpik Yüzme Havuzu için gün sayılıyor

  Havza Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun inşası devam ediyor.

 • MHP Havza İlçe Başkanlığına İbrahim Yüksel Atandı
  19 Ağu MHP Havza İlçe Başkanlığına İbrahim Yüksel Atandı

  MHP Havza İlçe Başkanlığı, Ferhat Gültekin başkanlığındaki İlçe Yönetim Kurulu'nun fesih edilmesinin ardından İbrahim Yüksel'e devredildi. Yüksel, göreve başlamasıyla birlikte birleştirici bir yapı oluşturarak partinin güçlü bir teşkilat yapısına sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, yerel seçim stratejisine uygun olarak saha çalışmalarını organize edip hızla başlayacaklarını ifade etti.

 • Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Havza ilçesine uğradı
  17 Ağu Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Havza ilçesine uğradı

  Samsun'dan ayrılan Vali Zülkif Dağlı, Havza ilçesine ziyarette bulundu. Dağlı, Havza Kaymakamı, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı ve Emniyet Müdürü ile bir araya gelerek helallik istedi. Havza Kaymakamı ve Belediye Başkanı, Vali Dağlı'ya ilçeye yaptığı hizmetler için teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Dağlı, başarı belgesini bir personele takdim etti ve ardından yeni görev yeri olan Çorum'a hareket etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da incelemelerde bulundu
  14 Ağu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da incelemelerde bulundu

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza ilçesinde yapılan yol çalışmalarını inceledikten sonra geceyi şantiyede geçirdi. Demir, Havza Belediyesi çalışmaları hakkında bilgi aldığı toplantıda, kırsal altyapıyı tamamlama sözü verdi ve Havza'nın geleceğinin parlak olduğunu belirtti.

 • Havza'da Simit ve Poğaça Üretimi Yapan İşletmelere Denetim
  11 Ağu Havza'da Simit ve Poğaça Üretimi Yapan İşletmelere Denetim

  Samsun'un Havza ilçesinde, Havza Belediyesi zabıta ekipleri ve Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle simit ve poğaça üretimi yapan fırınlar ve pastanelere yönelik denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde gramaj, fiyat karşılaştırması, sağlık kuralı ve son kullanma tarihi kontrol edildi.

 • Samsun'da Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu düzenlenecek
  08 Ağu Samsun'da Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu düzenlenecek

  Samsun'da Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan 'Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu' için hazırlık toplantısı yapıldı. Tur, 4 gün-4 etap ve 600 kilometreden oluşacak şekilde planlanmıştır. Ayrıca, çocuklar için 'Zafere Süren Çocuklar' mottosuyla Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu Çocuk Etabı da düzenlenecektir.

 • Samsun Havza'da Hafif Ticari Araç ile Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
  05 Ağu Samsun Havza'da Hafif Ticari Araç ile Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı

  Samsun'un Havza ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, hafif ticari araç ile otomobil çarpıştı. Kazada, 4 kişi yaralandı. Kaza sonucunda Samsun-Ankara kara yolu bir süre trafiğe kapatıldı.

 • Samsun'da Üreticilere Kuru Fasulye Tohumluğu ve Ekipman Desteği Verildi
  01 Ağu Samsun'da Üreticilere Kuru Fasulye Tohumluğu ve Ekipman Desteği Verildi

  Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Samsun'da kuru fasulye yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla üreticilere 25 ton kuru fasulye tohumluğu ve ekipman desteği sağladı. Samsun, ülke genelinde kuru fasulye üretiminde önemli bir yere sahip olup, bu desteklerle üretim miktarının artması hedeflenmektedir.

 • AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Samsun'un Havza ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  29 Tem AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Samsun'un Havza ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İnci, Havza Belediyesi ve AK Parti Havza İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. İnci, Belediye Başkan Vekili Hayrettin Şahin ve meclis üyeleriyle bir araya gelerek misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

 • Samsun Havza'da Mekanik Katlı Otopark Açılıyor
  20 Tem Samsun Havza'da Mekanik Katlı Otopark Açılıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza ilçesinde yapılan 5 katlı 340 araç kapasiteli mekanik katlı otoparkın açılışı yarın düzenlenecek törenle yapılacak. Otomobillerin asansörlü mekanik sistemle park edileceği otopark, parklanma sorununa kalıcı bir çözüm getirecek.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Samsun Havza'da şehitler için mevlit okutuldu
  15 Tem 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Samsun Havza'da şehitler için mevlit okutuldu

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen etkinliklerde, Havza Kaymakamlığı ve Belediye koordinesinde şehitler için mevlit okutuldu ve şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. İlçe Müftülüğü tarafından Kevser Camisi'nde okunan mevlidin ardından ilçe mezarlığında şehitlik ziyareti yapıldı. Programa çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar da katıldı.

 • Havza'da Yapılan Bağlantı Yolu İçin Teşekkür
  14 Tem Havza'da Yapılan Bağlantı Yolu İçin Teşekkür

  Havza'da yapılan bağlantı yolunun tamamlanması üzerine muhtarlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti. Yolun 6 mahallenin ulaşımını kolaylaştıracağını belirten muhtarlar, Demir ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 • Samsun'da 112 okulun deprem güçlendirmesi tamamlandı
  04 Tem Samsun'da 112 okulun deprem güçlendirmesi tamamlandı

  Samsun'da 112 okulun deprem güçlendirmesi tamamlandı Samsun Valisi Zülkif Dağlı, YİKOB'un faaliyet ve çalışmalarını açıkladı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı vasıtasıyla ildeki 112 okulun deprem güçlendirmesinin tamamlandığını açıkladı.

 • Samsun'da Kan Bağışı Kampanyası Hedefine Doğru İlerliyor
  03 Tem Samsun'da Kan Bağışı Kampanyası Hedefine Doğru İlerliyor

  Türk Kızılay Orta Karadeniz Kan Merkezi Müdürü Dr. Engin Erdoğan ve beraberindekiler, Samsun Valiliği, Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığı ve Türk Kızılay Orta Karadeniz Kan Merkezi tarafından düzenlenen 'Samsun Kan Bağışlıyor Hedef 5555 Ünite Kan Bağışı' kampanyası hakkında bilgiler vermek üzere Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'i ziyaret etti. Kampanyanın amacı, Samsun ve ilçelerinden 5555 ünite kan bağışı toplamaktır. Ziyarette, Havza Belediyesi'nin kan bağışı çalışmalarına büyük bir hassasiyetle katkı verdiği vurgulandı.

 • Havza'da düğünlerde silah atılmaması uyarısı
  27 Haz Havza'da düğünlerde silah atılmaması uyarısı

  Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, bayram tatili dolayısıyla ilçe genelinde çok sayıda düğün yapılacağını belirterek, düğünlerde havaya mermi atılmamasını uyarısında bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma' uygulaması kapsamında düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde silah kullanılmayacağına dair organizasyon sahiplerinden taahhütname alındığını, farkındalık afişlerinin organizasyon yerlerine asılmasının zorunlu hale getirildiğini anlatan Şahin, muhtarlara da önemli görevler düştüğünü belirtti.

 • Havza'da Kurban Bayramı Bayramlaşması Gerçekleştirildi
  23 Haz Havza'da Kurban Bayramı Bayramlaşması Gerçekleştirildi

  Havza Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında Kaymakam Cengiz Nayman, ilçe dışına çıkacak kurum amirleri olacağı için programın erkene çekildiğini belirtti. Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise tüm Havzalıların bayramını kutlayarak, halkın rahat bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Programa garnizon komutanı, jandarma komutanı, emniyet müdür vekili, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 • Havza'da sağanak sonrası temizlik çalışması başlatıldı
  21 Haz Havza'da sağanak sonrası temizlik çalışması başlatıldı

  Samsun'un Havza ilçesinde dün etkili olan sağanağın ardından belediye ekipleri cadde ve sokaklarda temizlik çalışması başlattı. Havza Belediyesi tarafından İcadiye, Bahçelievler, İmaret ve Yeni Mescit mahallelerinde yıkama ve temizlik çalışması yürütülüyor. Temizlik İşleri, Zabıta ve Fen İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından cadde ve sokaklar yıkandı. Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, halkın rahat ve güveni için 24 saat görevlerinin başında olduklarını belirtti.

 • Samsun'da sağanak yağış taşkın ve su baskınlarına neden oldu
  21 Haz Samsun'da sağanak yağış taşkın ve su baskınlarına neden oldu

  Samsun'un Havza ilçesinde kuvvetli sağanak yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi taştı ve Şehysafi, Aslançayır ve Sivrikese Mahallelerinde su baskınları yaşandı. Havza Kaymakamı ve Belediye Başkanı görevlileri teyakkuz haline getirdi ve vatandaşlar uyarıldı. Yağış nedeniyle tarım arazileri zarar gördü ve ulaşım yollarında aksamalar yaşandı.

 • Samsun Havza'da Sağanak Sonucu Taşkın: Ev ve Ahırlar Su Altında Kaldı
  20 Haz Samsun Havza'da Sağanak Sonucu Taşkın: Ev ve Ahırlar Su Altında Kaldı

  Samsun'un Havza ilçesinde etkili olan sağanak sonucu oluşan taşkın nedeniyle bazı ev ve ahırları su bastı. Havza ilçesinde akşam saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi'nin su seviyesi yükseldi. Havza Belediyesi ekipleri, Bahçelievler Mahallesi mevkisinde iş makineleriyle sudaki dal ve benzeri malzemelerin köprüyü tıkamaması için çalışma yürüttü. Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de çalışmaları inceledi. Taşkın nedeniyle Şehysafi, Aslançayır ve Sivrikese mahallelerinde bazı ev, bahçe ve ahırları su bastı, bir bahçe duvarı yıkıldı, ilçe merkezinde trafikte aksama yaşandı. Sivrikese Mahallesi'ndeki Sivrikese Çayı çevresinde bulunan menfezlerin taş ve toprak nedeniyle tıkanması sonucu Sivrikese Camisi'nin duvarı çöktü, cami yanındaki mezarlar su altında kaldı. Nayman ve Özdemir, zarar gören bölgede incelemede bulundu.

 • Havza Belediyesi Yabani Ot İle Mücadele İçin İlaçlama Çalışmalarına Başladı
  17 Haz Havza Belediyesi Yabani Ot İle Mücadele İçin İlaçlama Çalışmalarına Başladı

  Havza Belediyesi, ilçe merkezinde yabani ot ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarına başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, cadde, sokak ve bulvarların refüjleri ile kaldırım ve yol kenarlarında yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarını sürdürecek. Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, temiz bir Havza için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Havza'da YKS'ye 2 bin 39 aday girdi
  17 Haz Havza'da YKS'ye 2 bin 39 aday girdi

  ÖSYM tarafından düzenlenen YKS'nin ilk oturumu Havza'da gerçekleştirildi. Temel Yeterlilik Sınavı'na 985'i erkek, 1054'ü kız olmak üzere toplam 2 bin 39 aday katıldı. Havza Belediyesi hizmet araçları ile adaylar sınav merkezlerine taşındı. Ayrıca ilçe merkezinde oluşturulan iki sınav koordinasyon merkezi ile ilçe dışından gelen adaylara okul adreslerini bulmaları konusunda yardımcı olundu. Sınav binalarının bahçelerine adayların dışında kimse alınmazken, aday yakınları sınava okul önlerinde bekledi.

 • ÖSYM Havza Sınav Koordinasyon Merkezi Müdürü: YKS için gerekli tedbirler alındı
  15 Haz ÖSYM Havza Sınav Koordinasyon Merkezi Müdürü: YKS için gerekli tedbirler alındı

  ÖSYM Havza Sınav Koordinasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tural, 17-18 Haziran'da gerçekleştirilecek ve 2 bin 39 adayın gireceği 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Tural, adayların sınava gelirken yanlarında kimlik belgelerini getirmeleri gerektiğini vurguladı ve sınav günleri İlçe Nüfus Müdürlüğü'nün açık olacağını söyledi. Ayrıca belediyenin sınava geç kalmaları önlemek için üç araç tahsis ettiği ve güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

 • Havza'da kan bağışçılarına teşekkür belgesi verildi
  14 Haz Havza'da kan bağışçılarına teşekkür belgesi verildi

  Türk Kızılay Havza İlçe Temsilciliği, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla kan bağışçılarına ve kan bağışı çalışmalarına destek olanlara teşekkür belgesi verdi. Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmanın gurur kaynağı olduğunu belirterek, tüm halkı kan bağışı çalışmalarına destek olmaya davet etti. Türk Kızılay Havza İlçe Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu ise ilçede yürütülen çalışmalara verilen desteklerden dolayı kaymakama teşekkür etti.

 • Türk Kızılay Havza Temsilciliği vekaleten kurban çalışmaları için stant açtı
  13 Haz Türk Kızılay Havza Temsilciliği vekaleten kurban çalışmaları için stant açtı

  Türk Kızılay Havza Temsilciliği, vekaleten kurban kesimi için stant açtı. Vatandaşlara broşür dağıtılarak bağış kabul edildi. Kesilen kurbanların eti konserve olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bağışlar 168 Kızılay Çağrı Merkezi veya kizilay.org.tr adresinden yapılabilir.

 • AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Havza'da Teşekkür Ziyareti Gerçekleştirdi
  09 Haz AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Havza'da Teşekkür Ziyareti Gerçekleştirdi

  AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Havza'da teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Sel felaketi yaşanan Samsun ve Havza'ya geçmiş olsun dileyen Aksu, tramvay kazasında yaralananlara da geçmiş olsun temennisinde bulundu. Seçimde verilen emeklerinden ötürü parti teşkilatına teşekkür eden Aksu, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda güçlü bir kadro ve halkın desteğiyle yollarına devam ettiklerini belirten Özdemir ve Kurkmazlı'ya başarılar diledi.

 • Havza Müftüsü Cemil Alıcı, Kurban Bağışı Kampanyası İçin Vatandaşları Davet Etti
  31 May Havza Müftüsü Cemil Alıcı, Kurban Bağışı Kampanyası İçin Vatandaşları Davet Etti

  Havza Müftüsü Cemil Alıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle başlatılan, 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' kampanyası kapsamında vatandaşları vekaleten kurban bağışında bulunmaya davet etti.

 • Samsun ilçelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı kutlandı
  29 May Samsun ilçelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı kutlandı

  Samsun'un Havza, Salıpazarı, Yakakent ve Terme ilçelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda gösterdiği başarı nedeniyle kutlama yapıldı. Havza, Salıpazarı, Yakakent ve Terme ilçelerinde vatandaşlar ellerinde Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla toplandı. Kutlamalara ilçe belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve partililer de katıldı.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Samsun oy oranları açıklandı
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Samsun oy oranları açıklandı

  14 Mayıs seçiminde Samsun'da Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun oy oranları açıklandı. İlçe ilçe detaylar haberimizde.

Advertisement