Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika

Dünya Eskrim Şampiyonası

21.07.2017 12:19
Dünya Eskrim Şampiyonası, System.String[]

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Martino Minuto ve Iryna Shchukla 64'lük ana tabloya girerek, 32'lik tablo için mücadele etme hakkı kazandı.

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Martino Minuto ve Iryna Shchukla 64'lük ana tabloya girerek, 32'lik tablo için mücadele etme hakkı kazandı.

Almanya'nın Leipzig kentinde devam eden şampiyonada erkekler flörede Martino Minuto, 64'lük ana tabloya kalan tek milli sporcu oldu. Eleme müsabakalarında 5 maç kazanıp, 1 maç kaybeden Minuto, İsveçli Ahlqvist Carl Oscar'ı 5-2, İngiliz Davis James Andrew'i 5-3, Taylandlı Srisawat Phatthanapong'u 5-2, Singapurlu Lim Josua Lan'ı 5-2, Arjantinli Saucedo Felipe Guillermo'yu 5-3 yenerken, Venezuelalı Mora Johan'a 5-4 kaybetti. Aldığı sonuçlarla grubundan 8. sırada çıkmayı başaran Minuto, daha sonra Avustralyalı Fitzgerald Edward'ı 15-12 mağlup ederek 64'lük ana tabloya girdi.

Kadınlar kılıç kategorisinde ise Iryna Shchukla, eleme karşılaşmalarında Gürcü Teodora Kakhiani ve Kazak Tatyana Prikhodko'yu 5-2'lik skorlarla yenerken, Honkonglu, Azerbaycanlı, Çinli ve Rus rakiplerine 5-4'lük skorlarla yenildi. Elemelerde 2 maç kazanıp 4 maç kaybeden Iryna Shchukla, grup maçlarından 44. sırada çıkmayı başardı.

Erkek flörede Muhammed Ege Coşgun, Engin Batuhan Menküer ile kadınlar kılıç kategorisinde Fatma Zehra Köse ve Deniz Selin Ünlüdağ ise grup karşılaşmaları sonucunda elendi.

32'lik tabloya kalma mücadelelerinde yarın Shchukla, Yunan Despina Georgiadou'yla, Minuto ise Çek Alexander Choupenitch ile karşılaşacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı