Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı - Son Dakika

Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı

23.01.2021 14:26

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan özel eğitim merkezinde her gün öğrenciler ve veliler için gelen poğaçalar eksilince yöneticiler odaya kamera koydu. Hırsız ise okulun maskotu haline gelen deve kuşu çıktı. Dünyanın belki de en tatlı hırsızı olabilecek Nandu'nun hırsızlık görüntüleri izleyenleri kahkahaya boğuyor.

Başiskele'de bulunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi yöneticileri, özel öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla deve kuşu familyasından olan 'Nandu' sahiplendi. Bakımı büyük bir titizlik içinde yapılan deve kuşu, yaşı ve boyu büyüdükçe okulun ilgi odağı oldu.

GÖRÜNTÜLERİ GÖRÜNCE KAHKAHAYA BOĞULDULAR

Ancak büyüdükçe doymak bilmeyen Nandu, her şeyi yemeye başladı. Veliler ve öğrenciler için okula getirilen sıcak poğaçalardan her gün eksildiğini gören okul yönetimi, kamera koymaya karar verdi. Kameradan çıkan görüntülerde hırsızı gören öğretmen ve idareciler şikayetçi olmak yerine kahkahaya boğuldu. Poğaçaların bulunduğu kutuya sessizce yaklaşan Nandu, hızlı bir hamle ile saniyeler içinde birkaç poğaça alarak ortadan kayboluyor. Dünyanın en hızlı koşan hayvanları arasında ilk sıralarda yer alan Nandu koşuşu ile de kendisine güldürüyor.

Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'deve kuşu' çıktı

NE BULSA MİDEYE İNDİRİYOR

Çocuklarının eğitimleri sırasında bahçede bekleyen veliler ile ders aralarında sohbet eden öğretmenler de Nandu'nun hırsızlıklarından nasibi alıyor. Usulca masalara yaklaşan Nandu, ne bulsa midesine indiriyor.

"SİNSİ SİNSİ GELİP ELİNİZDEKİLERİ ALIP GÖTÜRÜYOR"

Nandu ile günlük yaşamda çok dikkatli olunması gerektiğini ifade eden okulun eğitimcilerinden Ayşe Tavşancı, "Kafanızı çevirdiğiniz an yemeğinizden olabilirsiniz. İlk defa burada gördüm. Çok sevimli. Kendisine çekiyor, sinsi sinsi gelip elinizde ne varsa alıp götürüyor. Aklınıza gelebilecek her şeyi elinizden alıp, sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çikolata, ekmek, bisküvi.. Her şeyi yiyor" dedi.

Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'deve kuşu' çıktı

"66 YAŞINDAYIM, BÖYLE BİR HAYVAN GÖRMEDİM"

Nandu'nun hırsızlık hikayesini anlatan Cabbar Şahbaz ise, "Çalmadığı bir şey yok. Sabahları çok zeki. Simit ve poğaçaları kimse yokken alıp, depar atarak kaçıyor. İnsanları tek tek ziyaret ediyor. Her şeyi göze alıyor. Çok anahtar yuttu. Yanlışlıkla para bile yuttu. Çocukların yanına sevimli şekilde geliyor, ellerinden yiyecekleri alıp kaçıyor. Çok hızlı. Yapacak bir şey yok. 66 yaşımdayım, hayatımda böyle güzel bir hayvan görmedim. Okulun maskotu oldu. Çocuklarla iletişimi çok güzel. Çocuklar onu görünce konuşuyor" diye konuştu. Okulun çalışanları sevimli hırsızın adını ise 'Oscar' koydu.

Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 1 Mart günü koronavirüs nedeniyle 69 kişi vefat etti, 9 bin 891 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Hangi iller kademeli normalleşmeye geçti? Bakan Koca, risk haritasını paylaştı Şeyma Subaşı'ndan milyarder sevgilisiyle sarmaş dolaş samimi poz Survivor yarışmacısı Çağrı Atakan'ın sabıkalı olduğu ortaya çıktı Öz ve üvey annesini öldürdükten sonra intihar eden gençle ilgili dikkat çeken detaylar Normalleşmeye adım atarken Prof. Dr. Bengi Başer "Haziran" ayını hatırlattı: 1 aya kalmaz yeniden kapanabiliriz Oyuncu Naz Elmas eşinin kucağında poz verdi Yol yapım çalışması nedeniyle taşınan asırlık türbenin içi boş çıktı