Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi - Son Dakika

Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi

24.01.2021 20:40
Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi, System.String[]

En çok izlenen yabancı dizilerden biri olan Lost'ta, Danielle Rousseau karakterine hayat veren oyuncu ve şarkıcı Mira Furlan, Batı Nil virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir döneme damga vuran Lost dizisinin hayranlarına kötü haber. Danielle Rousseau karakteriyle tanınan Hırvat oyuncu ve şarkıcı Mira Furlan 65 yaşında hayatını kaybetti.

"ONUN MİRASINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Furlan'ın Batı Nil Virüsü'nün yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle vefat ettiğini açıklayan ailesi "O iyilik, güç ve şefkatle dolu bir kadındı. Los Angelas'taki evinde, ailesi ile birlikte huzur içinde yaşamını yitirdi. Hepimiz onun hayatını ve mirasını sürdürmeye devam edeceğiz. Onun her zaman burada, bizimle olacağını bileceğiz" dedi.

Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi
Mira Furlan

BATI NİL VİRÜSÜ NEDİR?

Ana konağın vahşi kuşlar olduğu Batı Nil Virüsü, sivrisinek sokması ile bulaşan bir tür viral enfeksiyondur. Culex cinsi sivrisineklerin sokması ile insanlara bulaşan hastalık, kişiden kişiye direkt olarak bulaşmaz. Kirli sularda, foseptiklerde üreyen bu türe ait sivrisinekler geceleri kan ile beslenirler. Ülkemizde de var olduğu bilinen Culex türü sivrisineklerin bulaştırdığı virüs özellikle atlar ve insanlar üzerinde etkilidir. Potansiyel olarak insan yaşamını tehdit eden Batı Nil Enfeksiyonu, pek çok nörolojik semptoma yol açar.

Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi

Son Dakika Magazin Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Somer Sivrioğlu'na büyük onur! İşletmesi en iyi restoran ödülü aldı Türk boksör Avni Yıldırım, Canelo Alvarez ile karşılaştı İstanbul'da negatif koronavirüs test sonucu satan şebeke çökertildi! Lideri sosyal medya fenomeni çıktı Keşfedilen 8 bin yıllık kaya resimleri, Mersin'in tarihine ışık tutacak Meteoroloji il il sıralayıp saat verdi! Sağanak yağmur uyarısı Motokuryeye çarparak ölümüne neden olan sürücü, genci sokak ortasında bırakıp kaçtı Türkiye semalarında ürküten görüntüler! Düşen göktaşı çok sayıda ilden görüldü Necmettin Erbakan'ı anma programı iktidar ve muhalefet partilerini bir araya getirdi, MHP'den katılım olmadı