Ego Cep Telefonlarında - Son Dakika

Ego Cep Telefonlarında

12.01.2012 12:16
Ego Cep Telefonlarında

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünün android sistemli akıllı cep telefonlarına indirilebilen uygulamasıyla otobüs durakları, hareket saatleri, güzergah bilgilerine ulaşılabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünün android sistemli akıllı cep telefonlarına indirilebilen uygulamasıyla otobüs durakları, hareket saatleri, güzergah bilgilerine ulaşılabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, EGO, mobil uygulamayı ücretsiz kullanıma sundu. EGO'nun internet sitesinde de "Otobüs Hatları Bilgilendirme Sistemi" üzerinden de söz konusu bilgilere erişim imkanı bulunuyor.

EGO yetkilileri, çalışmanın, kente gelen konuklara da büyük kolaylık sağlanacağını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Uygulamayı cep telefonuna indiren ya da internet sitemizden açan vatandaşlar, Ankara'yı hiç bilmeseler bile hangi otobüse nereden binebileceklerini kolaylıkla bulacaklar. Bu çalışmamız, akıllı kart ve durak sistemiyle de entegre edilecek. Böylece yolcular, otobüslerin nerede olduğu bilgisini de telefonlarındaki uygulama sayesinde görebilecekler."

"http://www.ego.gov.tr/mobil/index.html" internet adresinden sadece android cihazlara indirilebilen uygulamada, "hat ara, adres ara, önemli yerler, nasıl giderim, neredeyim ve duyurular" olmak üzere 6 ana başlık bulunuyor. - ANKARA

YORUMLAR
500
İYİ Partili vekilin Ankara Büyükşehir'den ihale almasına Meral Akşener'den yorum: Ahlaki olarak doğru değil İYİ Partili vekilin Ankara Büyükşehir'den ihale almasına Meral Akşener'den yorum: Ahlaki olarak doğru değil Ankara Büyükşehir Belediyesi 27. Dönem Çocuk Meclisi Başvuruları Başladı Ankara Büyükşehir Belediyesi 27. Dönem Çocuk Meclisi Başvuruları Başladı Abb, Etlik Şehir Hastanesi İçin 2 Yeni Otobüs Hattı Açıyor Abb, Etlik Şehir Hastanesi İçin 2 Yeni Otobüs Hattı Açıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Ego Cep Telefonlarında - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement